האם ויליאם יהפוך למלך בריטניה?

על פי מסמך סודי שהגיע לידי ה"דיילי מייל" הבריטי, מתחילת השנה החדשה יתחיל הנסיך ויליאם לייצג את הארמון ביותר ויותר אירועים רשמיים. אך הסיבה לכך היא שמרעישה את הממלכה - המלכה האם פועלת מאחורי הקלעים כעת כדי להכין את הנסיך לתפקיד המלוכה. אז מה יעלה בגורל צ'ארלס?

ויליאם והמלכה אליזבת בחפיפה? (רויטרס)

קרב בין יורשי העצר? מלכת אנגליה התחילה לאחרונה להעביר חלק מסמכויותיה הציבוריות לנסיך ויליאם - כך נחשף במסמך סודי שפורסם במגזין ה"דיילי מייל" הבריטי. על פי הערכות בממלכה, מטרת המהלך היא להכשיר את הנסיך ליום בו יהפוך למלך, אולי אפילו לפני אביו הנסיך צ'ארלס.

על פי הדיווח, בארמון בקינגהם כבר החלו להיערך ליום בו המלכה אליזבת בת ה-83 תלך לעולמה ולהעברת שרביט המלוכה לנכדה בן ה-27, ויליאם. אך למרות כל הידיעות , משפחת המלוכה מכחישה כמובן את הפרסומים בנושא.

המסמך שנחשף, מהווה אישור לשמועה, לפיה המלכה מאמינה שוויליאם ולא בנה צ'ארלס, הוא האיש המתאים למלוכה. עוד הוא מגלה כי נעשו שינויים בהסדרים הפיננסים של בני המשפחה, הכל כחלק
מתוכנית הכשרתו לתפקיד הייצוגי.

קייט מידלטון תוכתר למלכה?

על פי תוכנית העברת הסמכויות לנסיך שנחשפה, יתחיל ויליאם לייצג את הארמון הבריטי במספר רב של אירועים רשמיים. כחלק מהמלך יצא יורש העצר בחודש ינואר הקרוב לביקור בניו זילנד ובאוסטרליה, ואחר כך אף ילווה את קבוצת הכדורגל הבריטית למונדיאל בדרום אפריקה.

תושבי הממלכה הבריטית סוערים בעקבות הפרסומים, וזאת לאחר שנים של תהיות האם המלוכה תדלג הפעם על דור אחד - על צ'ארלס, שאינו נחשב כדמות אהודה במיוחד, ובנו ויליאם ירש את הכתר במקומו.

אך הנסיך יצטרך כעת להתמודד עם מספר שמועות נוספות סביב חייו האישיים, כשהבולטת בניהן היא הצעת הנישואים המצופה לבת זוגו קייט מידלטון, שבמידה ותסכים, ייתכן ותהיה המלכה הבאה של בריטניה.