מי חטף את גופת רה"מ הקפריסאי לשעבר?

קפריסין בהלם: אלמונים פרצו אתמול לקברו של ראש הממשלה לשעבר, טאסוס פאפאדופלוס, ושדדו את שרידי גופתו. האירוע החמור התרחש בדיוק יממה לפני יום השנה למותו של רה"מ לשעבר, שהלך לעולמו לאחר מאבק במחלת הסרטן. הסיבה למעשה הוונדליזם החמור אינה ברורה בשלב זה, והמשטרה פתחה בחקירה. צפו בתמונות מזירת האירוע

מתים מהלכים: אלמונים פתחו אתמול את קברו של ראש הממשלה הקודם של קפריסין, טאסוס פאפאדופלוס, ונמלטו מהמקום עם שרידי גופתו. תושבי האי כולו הוכו בתדהמה לאחר פרסום המקרה באמצעי התקשורת המקומיים, המתרחש בדיוק יממה לפני יום השנה למותו של פאפאדופולוס.

האלמונים הגיעו לפנות בוקר לבית הקברות המכובד, חפרו בחלקת הקבר של ראש הממשלה המנוח ורוקנו את ארון הקבורה. אף אדם או שומר שהיה במקום לא הבחין במעשיהם, וכעת למשטרה וכוחות הביטחון בקפריסים אין כל קצה חוט בחקירה.

אחד משומרי הראש לשעבר של פאפאדופלוס הוא זה שהבחין לראשונה במעשה הוונדליזם. כשהגיע אתמול שומר הראש לבית הקברות, הוא הבחין בחלקה שהושחתה, שכל מה שנותר בה הוא כובע קסקט. במהרה הוא הזעיק את המשטרה שפתחה בחקירת האירוע.

אזכרה מול הקבר הריק

מהמשטרה המקומית נמסר כי המניע של חוטפי הגופה אינו ידוע, אך ללא ספק נעשה מאמץ עילאי לשדוד את שרידיו של ראש הממשלה, שהונחו תחת מצבה כבדה. עוד נמסר כי במקום הושאר פסל קטן, של דמות יוונית אורתודוכסית.

היום הגיעו קרוביו וחבריו של ראש הממשלה לשעבר לאזכרה השנתית לזכרו - שנערכה השנה מול הקבר הריק. "אנחנו בהלם", אמר קרוב משפחתו של הפוליטיקאי המנוח, "אין לנו מושג מי היה יכול לבצע מעשה מכוער שכזה".

פאפאדופלוס כיהן כראש ממשלת קפריסין בין השנים 2003 ל-2008. הוא נפטר לפני כשנה מסרטן הריאות, כשהוא בן 74. בזמן כהונתו הוא נחשב למנהיג אהוד, במיוחד על ידי התושבים היוונים של המדינה, לאחר שהתנגד לתוכנית חלוקת האי של האו"ם.