הפגנות אלימות באירן: "מוות לדיקטטור"

למרות הטיפול האלים של הממשל במפגינים - אלפים יצאו היום לרחובות הסמוכים לאוניברסיטת טהרן כדי למחות על מדיניותו הקיצונית של אחמדינג'אד וממשל האייטולות. הדיווחים מהרפובליקה האיסלאמית מגיעים דרך הרשת החברתית טוויטר או דרך אתרי האופוזיציה - על פיהם כמה מפגינים כבר נהרגו בהפגנות, עוד עשרות נעצרו

אלפי מפגינים התעמתו היום עם כוחות הביטחון האירנים סמוך לאוניברסיטת טהרן. המפגינים צעקו בתהלוכה "מוות לדיקטטור". כוחות השיטור האירנים חבטו במפגינים ובמפגינות וירו לעברם רימוני גז. באתרי האינטרנט של האופוזיציה האירנית מדווחים על מספר הרוגים.

אלפי מפגינים התארגנו כדי לצאת לרחובות במקביל האיראני ליום הסטודנט, גם אחמדינג'אד התכונן למהומות. על פי דיווח בניו יורק טיימס, הוא הורה לאסור 20 אמהות שכולות שאיבדו את בניהם ובנותיהן במהומות האחרונות.

המפגינים יודעים שחייהם בסכנה

התנועה לקידום הרפורמות במדינה קראה לכל הסטודנטים ושוחרי החופש במדינה לצאת היום ולהמשיך את המאבק שניטש אחרי הבחירות. בתגובה, הממשל האירני הגביל את הגלישה באינטרנט במדינה ופיקח על העברת הודעות או שיחות שנעשו בטלפונים הניידים.

כוחות של משמרות המהפכה התפרשו משעות הבוקר בשטח האוניברסיטה כדי למנוע התקהלויות ופעילות של תומכי הרפורמות באירן כדי שהאירועים מחודש יוני האחרון - לא יחזרו על עצמם.