ניו זילנד: נשא איידס דקר את אשתו והדביק אותה

המשפט שמסעיר את ניו זילנד הגיע היום לכדי הכרעה: גבר שנשא את נגיף האיידס במשך שנים דקר את אשתו בשנתה במחט תפירה, והדביק אותה בנגיף הקטלני. הסיבה: היא "סירבה לקיים עימו יחסי מין". היום הוא נידון ל-14 שנות מאסר

טיפות דם קטלניות. צילום אילוסטרציה (רויטרס)

לישון עם האויב: גבר מניו זילנד שידע שהוא נשא איידס הדביק את אשתו במכוון בשעה שישנה, כדי שתחזור לקיים עימו יחסי מין. היום נגזרו עליו 14 שנות מאסר - כך מדווח ה"סאנדיי סטאר טיימס" בניו-זילנד.

בית המשפט בניו זילנד פירט בגזר הדין כיצד הבעל בן ה-35 דקר פעמיים את אשתו בת ה-33 באמצעות מחט תפירה בשעה שישנה במיטה, וגרם להדבקתה בנגיף הקטלני.

הבעל גילה כבר לפני שנים שנדבק באיידס, ואשתו נשארה לצידו למרות המחלה לטובת גידול הילדים. יחד עם זאת, האישה סירבה לקיים עם הבעל יחסי מין מחשש שתידבק אף היא באיידס.

גילתה טיפות דם על השמיכה

בפרוטוקול המשפט מפורטת עדותה של האשה. "התעוררתי לילה אחד ומצאתי על ירכי השמאלית סימן דקירה", היא מספרת. יומיים לאחר מכן זה קרה שוב, ואז התעוררה האישה. "ראיתי ששוב נדקרתי ברגלי וראיתי את בעלי ער לגמרי, שאלתי אותו אם הוא דקר אותי, הוא ענה 'לא'", אבל למרות הכחשותיו הנמרצות - גילתה האישה טיפות דם על השמיכה.

ארבעה חודשים לאחר מכן, במהלך בדיקה שגרתית, חרב עולמה של האישה. היא התבשרה כי היא בעצמה נושאת את הנגיף הקטלני. האישה התעמתה עם בעלה, שהודה כי דקר אותה באמצעות מחט עם דמו שלו.

הבעל ניסה להסביר את מעשיו בפני אשתו: "השתמשתי במחטים כדי שנוכל להיות אותו דבר, נחזור למה שהיינו בעבר ושלא תעזבי אותי", אמר לה, אך בית המשפט לא התחשב בכוונותיו, וגזר עליו 14 שנים בכלא.