ריקודי עמוד - לא לחשפניות בלבד

הם אמנם לא פושטים את הבגדים, אבל עובדים לא פחות קשה מכל חשפנית ממוצעת. עשרות משתתפים מרחבי העולם הגיעו עד לטוקיו כדי להשתתף באליפות ריקודי העמוד. לא מאמינים שיש דבר כזה? צפו ותלמדו

תחרות ספורטיבית, צבעונית ומאוד לא שגרתית התקיימה השבוע ביפן: אליפות ריקודי עמוד.

תכניות הריאלטי כבר מזמן העלו למודעות הציבור את הריקודים הסלונים, בלט, ג'אז והיפ הופ, אבל ממש לא בטוח שריקוד על עמוד שמקושר בדרך כלל לחשפנות, הוא סגנון שיאומץ רשמית בקרב חובבי המחול.

נציגים מ-11 מדינות התקבצו יחד בטוקיו שביפן כדי להתחרות בספורט יוצא הדופן וניסו להפגין את פעלולי האקרובטיקה, הסיבובים, והתרגילים הטובים ביותר על עמוד. המלצה שלנו - אל תנסו את זה בבית.

"אנשים נוטים לשייך ריקוד על עמוד עם חשפנות, ואני ממש רוצה להראות צד אחר מהסטריאוטיפ", אמרה מאי סאטו, האלופה האולימפית שמייצגת את יפן. "אני מקווה שהצופים יוכלו לראות ולהרגיש את ההבדל".

לא רק לחשפניות

האליפות השנה כללה לראשונה גם 16 גברים שהציגו תרגילים שונים על עמודים. האלוף האולימפי הטרי של הגברים, דייב קהאל מאוסטרליה אומר כי רמת הביצוע בריקוד מסוג זה בקרב הגברים בעלייה.

"התחרות היתה מדהימה השנה", אמר קהאל בהתרגשות לאחר הזכייה. "ממש לא חשבתי שאזכה. לכולם היו הופעות מבריקות וכולם השקיעו כל כך הרבה מאמץ בתרגילים שלהם, וזה מעולה לראות גברים שרוקדים ברמה כל כך גבוהה".

כדי להיות מסוגלים לבצע את התרגילים המסובכים, עוברים המתמודדים אימוני כושר מפרכים - בהם גם פעילות אירובית ופילאטיס. ביפן אומרים שפעם אמנם הריקוד הזה הוגבל למועדוני חשפנות בלבד, אבל כיום העמודים המטאליים צצים במקומות רבים, והריקוד נלמד ברחבי המדינה.