בריטניה: ילדים נלקחו מהוריהם - בגלל בעיות השמנה

שבעה ילדים, ביניהם תינוק בן יומו, נלקחו מזוג הורים הסובלים מעודף משקל קיצוני. הרשות המקומית לא מודה בכך, אך לזוג אין ספק: הסיבה לפיצול המשפחה טמונה במשקל ההורים והילדים

המשפחה מדאנדי (סקיי ניוז)

אף פעם לא קל לשמוע על מקרים בהם מופרדים ילדים מהוריהם, אבל בבריטניה נחשף בסוף השבוע סיפור של פיצול משפחה בגלל סיבה מאוד לא שגרתית: הילדים נלקחו מההורים - בגלל השמנת יתר.

שבעת הילדים נלקחו מזוג ההורים בעיר דאנדי. הצעירה שביניהם, היא תינוקת בת כמה ימים בלבד שנלקחה מידיה של האם השוקלת 146 ק"ג. זהותם של האם ושל בעלה בן ה-53 השוקל 114 ק"ג, נאסרה לפרסום כדי לשמור על פרטיותם של הילדים.

מוקדם יותר השנה, כבר נלקחו שניים מילדי המשפחה, ובסוף השבוע נלקחו שאר הילדים. אחד מהילדים, נער כבן 13, כבר שוקל יותר ממאה ק"ג.

הילדים נלקחו מאיתנו - בגלל המשקל

הרשויות המקומיות טוענות כי זו לא מדיניות מוצהרת לקחת ילדים מהורים רק בגלל בעיות משקל, אך להורים אין ספק כי זו הסיבה. עורכת הדין של המשפחה, קתלין פרייס סיפרה כי השמנת היתר היא הסיבה העיקרית לכך שהילדים נלקחו מהוריהם.

"כל החלטה של רשויות הרווחה ניתנת לאחר דיון מעמיק", ניסו להסביר הרשויות בעיר. "אנחנו תמיד מנסים להשאיר את הילדים אצל ההורים תחת פיקוח, אך הגנת הילדים היא בעדיפות ראשונה אצלנו, ולעיתים לא נותרת ברירה אלא למצוא להם מסגרת אחרת".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק