אובמה זכה בנובל? בדיחה טובה!

בזמן שברחבי העולם מתווכחים האם פרס הנובל לשלום לאובמה, אכן היה מוצדק- בארה"ב כמובן לא מחמיצים את ההזדמנות לצחוק על כל הפרשה. בתכנית האירוח "סטרדיי נייט לייב" שלפו את התותחים הכבדים ולא חסכו בביקורת על הנשיא המופתע. צפו במערכון

אחרי זכייתו המפתיעה של הנשיא אובמה בפרס נובל לשלום, היה צפוי שלא יחלוף זמן רב עד שיגיעו הבדיחות: הקומיקאי פרד ארמיסן מהתכנית הוותיקה "סטרדיי נייט לייב" הציג אמש מערכון משעשע במיוחד, שבו גילם את דמותו של אובמה המודה על מזלו הטוב.

"הייתי שמח אם חברי הוועדה היו מתקשרים, כי כך הייתי אומר להילרי קלינטון: 'היי, זוכרת את שיחת הטלפון בשלוש לפנות בוקר שכל כך היית מוטרדת ממנה? זה קרה! קיבלתי פרס נובל לשלום'", פתח ארמיסן את המערכון.

זכיתי בפרס על כך שאינני ג'ורג' בוש

"הפרס הזה שניתן לי על ידי חברי הוועדה, ניתן בדרך כלל לאנשים שתרמו תרומה משמעותית לקידום השלום העולמי: ג'ימי קרטר זכה בו על כך שמצא פתרונות לקונפליקטים בינ"ל, אל גור זכה בו לאחר שהגביר את המודעות לשינויי האקלים. ואני? ובכן אני זכיתי בו על כך שאני לא ג'ורג' בוש".

בהמשך מספר "אובמה" כיצד זכה במקרה ב-70 מיליון דולר בהגרלת הלוטו, בזמן שאסף את סשה ומליה מבית הספר. "עצרנו לקנות סודה. בחרנו מספרים באקראי ופתאום זכינו: 70 מיליון דולר!", מספר הבדרן.

במערכון הבטיח "הנשיא" לתרום את הכסף לצדקה אחרי שיחליט אם לקבל את הכסף בתשלום אחד או בתשלומים, וכאן הכניסו הכותבים גם עקיצה ליועציו הכלכליים של הנשיא האמריקני: טים גייתנר, בן ברננקי ולארי סאמרס - שלדבריו "הם אף פעם לא טועים".

ברק אובמה חתן פרס נובל לשלום - סיקור מיוחד

הווידאופדיה: ברק אובמה

יונית לוי בטור מיוחד על זכייתו של אובמה בפרס

פליטה מוקדמת: אודי סגל בטור מיוחד על בחירתו של אובמה לקבלת הפרס

אסף יחזקאלי בטור מיוחד על בחירתו של אובמה

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק