הפעוטה הסינית שנשאה את אחיה בבטן - ניצלה בניתוח מסובך

קנג בת השנה נולדה עם נפיחות מוזרה בבטן. הרופאים גילו בגופה תסמונת נדירה: אחיה התאום שהיה אמור להיוולד עמה - נותר מת בתוך גופה הקטן. למרות שלא נתנו לה הרבה סיכויים, אתמול היא הוכנסה לניתוח ארוך וסבוך שנמשך 10 שעות - והוא הסתיים בהצלחה רבה. עכשיו הרופאים אומרים כי היא "תוכל ללכת הביתה כבר בסוף החודש"

קנג אחרי הניתוח. סוף סוף לבד (ה'סאן')

הסיפור המדהים על הפעוטה הסינית שנולדה עם אחיה התאום בתוך בטנה מקבל תפנית דרמטית: הילדה שרדה ניתוח מסובך שנמשך עשר שעות, במהלכו הוציאו את גופתו של העובר המת - התאום שלה - מהבטן. הניתוח הוכתר בהצלחה והרופאים אומרים כי היא צפויה להשתקם לחלוטין.

לפני כמה שבועות התפרסם לראשונה סיפורה המדהים של הפעוטה קנג מנגרו, והיכה בתדהמה את עולם הרפואה. הרופאים שבדקו את הילדה נדהמו לגלות בבטנה הנפוחה את התאום הסיאמי שלה, שמת בבטנה של הפעוטה. לפני שבועיים הם עוד היו פסימיים, ולא האמינו שהפעוטה בת השנה תצליח לשרוד את הניתוח המסובך.

ניתוח דרמטי שנמשך 10 שעות

אתמול נשכבה קנג הקטנה על שולחן המנתחים. טובי המנתחים ממזרח סין הצטופפו סביב גופה הקטן כדי לנסות ולהוציא את העובר מבטנה מבלי לפגוע בה. הוריה לא ידעו אם היא תצליח לשרוד את הניתוח המסובך שנמשך לא פחות מ-10 שעות.

הניתוח משך תשומת לב רבה בכל רחבי סין ועולם הרפואה. המנתחים עמלו שעות ארוכות על גופה הקטן, משחררים איבר אחרי איבר, סוגרים ופותחים כלי דם עד שלאחר שעות עבודה ארוכות, הם סיימו את המלאכה - בהצלחה. ראשי בית החולים העממי בעיר זאן-זו אומרים שקנג הקטנה צפויה להשתקם לחלוטין ומלבד צלקות קטנות, האירוע כולו לא אמור להשפיע עליה בשארית חייה.

הד"ר זאנג קדסדונג שטיפל בילדה אמר לאחר הניתוח כי "היא תוכל ללכת הביתה כבר בסוף החודש יחד עם אביה ואמה". הרופא הוסיף: "עברנו מצבי חירום בהם חששנו מהתמוטטות מערכות, היה לחץ לא רגיל על החזה של הילדה ועל הבטן - אבל עכשיו היא יצאה מתחום הסכנה" .

הפעוטה נזנחה כשהייתה בת 3 ימים

עכשיו, אחרי הניתוח, מתפרסמים עוד פרטים על הסיפור המדהים הזה. מתברר שאמה הביולוגית של הפעוטה זנחה אותה אחרי הלידה, כשהייתה בת שלושה ימים בלבד, כנראה בגלל צורתה המוזרה או מצבה הקשה. קנג הקטנה אומצה על ידי זוג הורים מהעיר זאן-זו במזרח סין.

הוריה המאמצים של קנג המשיכו לקחת אותה מרופא לרופא עד שלבסוף התגלה בבדיקת CT, שלא נפוצה בקרב האוכלוסיה הכפרית בסין, כי הפעוטה לוקה בתסמונת נדירה מאוד המכונה foetus in fetu ("עובר בתוך עובר") - מצב בו עוברים לכודים בתוך גופם של אחיהם התאומים. הרופאים חשבו אז שלילדה אין סיכויים רבים לשרוד. רק במקרים נדירים אפשר להוציא את העובר המת, ובמקרים נדירים עוד יותר, ניתן להציל את שני התאומים.

נדיר או לא, במקרה של קנג הקטנה, הסיפור המדהים הזה מסתיים בצורה הכי טובה שאפשר.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק