הכנסייה נכנעה לצלם האירוטי

לאחר שכבר החלה בהליכים משפטיים בגין "חילול הקודש", החליטה הכנסייה האנגליקנית לוותר לצלם בריטי פרובוקטיבי. הצלם בחר ללכוד את הדוגמנויות החצי עירומות בתוך חלל הכנסייה הנוצרית. צפו בתמונות ושפטו בעצמכם: אמנות או פגיעה ברגשות המאמינים?

במלחמה משפטית שהתנהלה מול הדת לאמנות - ניצחה הפעם האמנות. הכנסייה האנגליקנית ביטלה את ההליכים המשפטים נגד צלם שבחר במקומות קדושים כרקע לתמונות אירוטיות.

בתמונות, מצולמות דוגמנויות בעירום חלקי על רקע בתי קברות, ובתוך חלל הכנסייה. בחלק מהתמונות נראות הדוגמניות שוכבות על קברים, ובתמונות אחרות ניתן לראות אותן בתנוחות שונות ומשונות בפינות הכנסייה עטורת הצלבים.

הכנסייה החלה בהליכים משפטיים נגד הצלם בשם אנדי קרודק בן ה-43 והאשימה אותו בהשגת גבול. בנוסף, האשימה אותו הכנסייה גם בחילול הקודש. הצלם נדרש להסיר את התמונות מאתר האינטרנט שלו וכן "להשמיד את כל ההעתקים" - כלשון המכתב שנשלח לו בנושא.

לאחר שהכנסייה הבינה שחוקית יהיה להם קשה לנצח אותו, הם החליטו לבטל את האישומים נגדו. בכנסייה הסבירו את זה בכך שהם הגיעו למסקנה שהמשך ההליכים המשפטים "רק יביאו לקרודק עוד פרסום".

הצלם עצמו התייחס לעניין ואמר: "אני יכול לראות כיצד התמונות שלי יכולות לפגוע, אבל אני חושב שרק מיעוט קטן של אנשים ייפגע. היסטורית תמיד היו אנשים שנפגעו מיצירות אמנות".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק