דיווח: המפלצת מלוך נס נראתה ב-Google Earth

צעיר לונדוני שגלש לתומו בתוכנת הלווינים של גוגל הבחין בצללית של יצור מתחת לפני המים באגם נס שבסקוטלנד, שם לפי האגדה שוכנת המפלצת שאיש עדיין לא הוכיח את קיומה. "ראיתי ולא האמנתי", הוא מספר. חוקר: זה מעניין, אבל צריך לחקור

"המפלצת" כפי שנצפתה ב-Google Earth (עיתון "הסאן")

לא רק אצלנו: אחרי שתושבי קריית ים הזו בתולת ים על החוף, עכשיו מגיע תורה של המפלצת מלוך נס, המכונה גם "נסי", לצוץ מהמעמקים. תושב נוטינגהם, בן 25, טוען כי הבחין במפלצת באמצעות תכנת הלוויין של גוגל -  כך מדווח הבוקר עיתון ה"סאן" הלונדוני.

"התמונה המדהימה הזאת שצולמה באמצעות הלווין של גוגל יכולה להיות הוכחה חותכת לכך שהמפלצת מאגם נס קיימת", לשון הכתבה. את ה"תגלית" ראה הצעיר ג'ייסון קוק, מאבטח בן 25 מנוטינגהם בעת גלישה באתר הלוויינים של גוגל, google earth.

"לא יכולתי להאמין למה שראיתי, זה נראה ממש כמו התיאור של נסי", סיפר. בלווין נצפתה צורה לבנה-סגולה בעומק של 35 מטרים מתחת לפני הים באגם נס בסקוטלנד. אורך העצם שנצפה הוא כ-19 מטרים וחצי, ונראה בעל גוף אובלי, זנב וארבע רגליים או ארבעה סנפירים.

מפלצת אגדית מתחת למים

למרות שמעולם לא נמצאה הוכחה לכך שהמפלצת נראתה, מומחים מאמינים ש"נסי", כך מכונה המפלצת האגדתית עלולה להיות בעל חיים נכחד ממשפחת הזוחלים הימיים, בצורה דומה לזו שלכאורה נראתה. החוקר אדריאן שיין אמר: "זה באמת מעניין, אבל דרוש מחקר נוסף".

אגם לוך נס בסקוטלנד הוא אטרקציה תיירותית ורבים מגיעים לאזור בנסיון לצפות במפלצת. חוקרים בדקו בעבר את הימצאותה של מפלצת באגם באמצעות מחקרים שונים, ולא הצליחו להוכיח שהיא קיימת או לספק ראיות לכך.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

מיליון דולר למי שראה בתולת ים בחוף קריית ים

גם כתבת ה-CNN מחפשת בתולת ים

בתולת ים בקריות: בריטניה כמרקחה

בתולת הים: ראש העירייה יבנה פסל כדי "למשוך אותה"