הסרטון שיגרום לכם לא לסמס בנהיגה

יותר ויותר נהגים צעירים עושים תאונות בגלל השימוש בטלפון הנייד. מחקר שנערך בבריטניה טוען שהמספר עולה גם על התאונות שנגרמות משימוש בסמים או מנהיגה בשכרות. כדי למנוע מהנהגים הצעירים להתעסק בטלפון, המשטרה הבריטית הוציאה סרטון חדש ומרתיע. זהירות, התמונות קשות

איך גורמים לנערים הנוהגים על כבישי בריטניה להפסיק לשלוח הודעות טקסט בזמן נהיגה? מזעזעים אותם. סרטון פרסומת שבוים במיוחד לתלמידים מופץ עכשיו ברחבי הממלכה ובו נערות, שחקניות מווילס, מתרסקות בגלל SMS בזמן נהיגה.

המשטרה בווילס, ששכרה את שירותיו של הבימאי פיטר ווטקינס הודג'ס כדי ליצור את הסרט, לא משאירה מקום לספק. הדובר אמר בפירוש, "אני מקווה שהתמונות המזעזעות יגרמו לנערים להפסיק לשלוח ולקרוא הודעות טקסט בזמן הנהיגה". עכשיו שוקלים לשדר את הסרט, שעורר תגובות רבות, בכל בתי הספר בבריטניה.

יותר תאונות בגלל הטלפונים מאשר בגלל שיכרות או שימוש בסמים

מחקר שנערך בבריטניה, קובע שהתעסקות בהודעות טקסט בנהיגה מאט את התגובה של הנהג ב-35%. המחקר מצא גם שבשנה האחרונה ההתעסקות עם הטלפון הנייד בזמן הנהיגה קטלנית יותר מנהיגה בזמן שכרות או תחת השפעת סמים .

בסרט עצמו מציגים בהילוך איטי מה קורה שנהגת צעירה שמסיעה את חברותיה מאבדת את השליטה על הרכב לרגע אחד, בזמן שהיא מעיפה מבט בטלפון הנייד שלה ומתרסקת לתוך מכונית שעוברת בנתיב הנגדי. הבמאי לא חוסך מהצופים דבר. להיפך, הוא מדגיש את הזוועה .

בבריטניה טוענים ש-50% מהנהגים עד גיל 24 מקבלים ושולחים הודעות טקסט בזמן הנהיגה. המשטרה הבריטית קוראת כעת להחמיר את החוקים נגד השימוש בטלפון בזמן נהיגה.

תיעוד: נוהגים, מסמסים - ומסתכנים

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק