צרפת: קלטנו אותות מהקופסה השחורה של המטוס שהתרסק

הספינות הצרפתיות שמחפשות את האות מהמטוס של אייר פראנס שהתרסק לאוקיאנוס מצויידות בסונארים מתקדמים וצוללות קטנות שמופעלות מרחוק. המיקום בו המטוס התרסק בלב האוקיאנוס האטלנטי, כמו גם מסתורין קרקעית האוקיאנוס, הפכו את החיפושים אחרי שאריות המטוס לכמעט בלתי אפשריים. עכשיו יש ניצוץ של תקווה

מה קרה למטוס האבוד? (רויטרס)

הפתרון לתעלומה בדרך? ספינה של הצבא הצרפתי איתרה אות חלוש מהקופסה השחורה של מטוס חברת אייר פראנס שהתרסק ב-1 ליוני - כך דיווח הבוקר העיתון הצרפתי "לה -מונד".

על פי הדיווח, צוללת זעירה נשלחה אמש למעמקי האוקיאנוס כדי למצוא את הקופסה. אם היא אכן תימצא, הקופסה עשויה להכיל מידע חיוני שיסייע להסביר מה בדיוק הביא להתרסקות של מטוס האיירבס 330 לתוך הים בדרכו מריו דה-ז'נירו לפריז.

הקופסה השחורה היא למעשה מתקן שמשדר אותות הידוע בשם "פינגר". הקופסה שולחת אות אלקטרוני בכל שנייה במשך 30 יום. האות נקלט למרחק של שני קילומטרים. הספינות הצרפתיות שמחפשות את האות כבר יותר מ-20 יום מצויידות בסונארים (מכשיר ניווט קולי) מתקדמים וצוללות קטנות שמופעלות מרחוק.

המיקום בו התרסק המטוס, בלב האוקיאנוס האטלנטי, כמו גם מסתורין קרקעית האוקיאנוס הפכו את החיפושים אחרי שאריות המטוס לכמעט בלתי אפשריים. הקופסה יכולה להיות בעומק של קילומטר אחד - עד ארבעה קילומטרים.

בלי המידע על הקופסה השחורה יהיה קשה לקבוע מה השתבש בטיסה. עד עכשיו התרכזו החוקרים בכמה הודעות שנשלחו בדקות האחרונות שבהן צוות המטוס עדיין ניהל קשר עם מגדלי הפיקוח. אחת ההשערות היא שמד המהירות של המטוס התכסה בקרח וגרם לטייס לאבד שליטה. נכון לאמש, 10 מהגופות שזוהו הן גופותיהם של אזרחים ברזילאים.

אייר פראנס תשלם למשפחות הנספים

לאחר כמעט שבוע: נמצאו גופות מהמטוס שנעלם

דיווח: ל-2 מנוסעי המטוס היה קשר לארגון טרור