נבחרת רוסיה לא תושעה מהאולימפיאדה

12 יום לפני פתיחת המשחקים – הוועד האולימפי מודיע כי לא יאסור באופן גורף את השתתפות המשלחת הרוסית. המשמעות: ההחלטה תהיה נתונה להתאחדויות הספורט וכל ספורטאי יעבור בדיקה. רוסיה הודיעה שתשתף פעולה

הנבחרת הרוסית לא הושעתה (rf123.com, Luiz Souza)

סערת הסמים בספורט: הוועד האולימפי החליט לא לאמץ את המלצת ועדת החקירה הבינלאומית והודיע כי לא ישעה באופן גורף את הנבחרת הרוסית לאולימפיאדה שתיפתח בחודש הבא בריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, בהחלטת הוועד האולימפי נקבע עוד כי כל התאחדות ספורט תקבע בעצמה האם לאשר את השתתפותם של הספורטאים הרוסים באותו ענף. התאחדות האתלטיקה כבר הודיעה כי האתלטים הרוסים לא יוכלו להשתתף באולימפיאדה הקרובה.

עוד נקבע בהחלטת הוועד האולימפי כי כל ספורטי רוסי שייקח חלק במשחקים יהיה נתון לבדיקות סמים קפדניות. בוועד האולימפי הרוסי התחייבו לשתף פעולה עם הבדיקות.

(רויטרס)

בשבוע שעבר המליצה הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט לאסור על השתתפות ספורטאים רוסים באולימיפיאדה בעקבות חשיפת הדוח שקבע כי רוסיה זייפה מאות תוצאות של בדיקות סמים שנערכו לספורטאים שלה בשנים האחרונות.

מהנתונים שנחשפו בדוח עולה כי מדובר במנגנון זיוף נרחב בחסות ממשלתית, שמטרתו הייתה להגן על הספורטאים הרוסים מפני כישלון בבדיקות סמים במהלך אולימפיאדת החורף בסוצ'י ב-2014.

הדוח התייחס אומנם לאולימפיאדה בסוצ'י, אך על פי מחברו - בסך הכל נמצאו לפחות 312 בדיקות סמים של ספורטאים רוסים שזויפו מאז 2011, כולל מאליפות העולם באתלטיקה שנערכה במוסקבה ב-2013 ומאליפות העולם בשחייה שהתקיימה בשנה שעברה בקאזאן.