הרוצח תכנן את הטבח במשך שנה שלמה

הרשויות בגרמניה מדווחות היום שסונבולי החל לתכנן את מסע הירי במינכן לפחות לפני שנה, לאחר שקיים סיור בבית ספר בדרום גרמניה שבו התבצע טבח המוני ב-2009. לאחר בחינת המחשב האישי שלו נקבע כי את האקדח שבו השתמש רכש באינטרנט

סונבולי תכנן את הרצח במשך שנה (חדשות 2)

משרד התובע במדינת בוואריה בגרמניה מפרסם היום (ראשון) ממצאים ראשונים מהחיפוש שנערך בביתו של עלי דוד סונבולי - הרוצח בן ה-18 שפתח במסע ירי במרכז קניות במינכן ורצח תשעה בני אדם. התובעים במדינה סבורים כי סונבולי החל לתכנן את מסע הרצח כבר לפני שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סונבולי חקר באופן אובססיבי אירועי ירי המוניים ברחבי העולם. הוא למד בהרחבה על הטבח בבית הספר בעיר וויננדן בגרמניה ב-2009, אז רצח תלמיד 15 בני אדם. לפני כשנה הוא אף ביקר באותו בית ספר.

זירת הטבח במינכן (רויטרס)

ראש צוות החקירה רוברט היימברגר הוסיף כי סונבולי צפה בסרטי וידאו אלימים באתרים שונים ובאמצעותם אף הגיע לאתר שממנו רכש את אקדח הגלוק 17, שבו השתמש לביצוע מסע הירי. היימברגר הוסיף כי הוריו של סונבולי עדיין במצב של הלם וטרם נחקרו.

בבתי החולים במינכן עיין מאושפזים 35 פצועים ממסע הירי, מתוכם 10 במצב קשה. במשטרה המקומית מדגישים כי למרות שסונבולי טען במהלך הירי שהוא פועל מכיוון שסבל מבריונות בבית הספר, ולמרות שמרבית הנפגעים היו בני נוער - אף אחד מהקורבנות לא היה בן כיתתו או אדם שהכיר.