קלינטון בחרה בטים קיין להיות סגנה

המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב בחרה בסנאטור מטעם מדינת וירג'יניה למספר 2 שלה ולשותפה למירוץ לבית הלבן. קיין, בן 58, נשוי ואב לשלושה, שימש בעבר מושל המדינה. במידה וקלינטון תנצח בבחירות לנשיאות יהיה קיין סגן הנשיאה הראשון בארה"ב

קלינטון וקיין. שותפים למירוץ (רויטרס)

סגן הנשיאה הראשון בתולדות ארצות הברית? המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הילרי קלינטון, בחרה הלילה (שבת) באופן רשמי בטים קיין לתפקיד סגן הנשיאה ולשותפה למירוץ לבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הילרי "הלכה על בטוח", ובחרה במועמד שישדר אלטרנטיבה יציבה מול היריב הרפובליקני הבלתי צפו דונלד טראמפ. בחשבון הטוויטר שלה כתבה המועמדת לנשיאות הילרי קלינטון: "אני שמחה להכריז על שותפי למירוץ טים קיין, אדם שהקדיש את חייו למלחמות עבור אחרים".

הבחירה בקיין, שהגדיר את עצמו בעבר "אדם משעמם מוירג'יניה", בעל נסיון עשיר ומוניטין של אחד שלא מתבלט עשויה לקרוץ לעצמאיים ולמתונים אך ככל הנראה תרגיז את הקבוצות הליברליות שהתנגדו למדיניות שלו בעבר. אך הבחירה בקיין דובר הספרדית הולמת את הקו של קלינטון שהצהירה בעבר שתבחר בסגן שיהיה שותף בעל יכולות מוכחות ושיהיה מסוגל לשאת בעול הנשיאות במידת הצורך.

מוקדם יותר היו דיווחים, המיוחסים לגורמים המעורבים בהליך בחירת הועמד לסגן הנשיאה, לפיהם קלינטון נוטה לבחור בקיין לסגנה - זאת על פני המועמדים האחרים שהוזכרו, בהם הסנאטורית המוערכת אליזבת' וורן ושר החקלאות המכהן, טום וילסאק. ההכרזה התקבלה במועד זה- זאת לקראת הוועידה הדמוקרטית שתיפתח בשבוע הבא.

ואחרי המתקפה החריפה של טראמפ על קלינטון בנאום ההכתרה שלו בוועידה הרפובליקנית, במהלכו האשים כי "הותירה אחריה מורשת של מוות והרס", בסביבתה של קלינטון השיבו היום אש. "למדינה שלנו מגיע הרבה יותר מדעות קדמות ופרנויה", אמר ראש הקמפיין של המועמדת הדמוקרטית. "אמריקה טובה יותר מדונלד טראמפ". קלינטון עצמה הגיבה בטוויטר בזמן אמת לנאום טראמפ וצייצה כמה פעמים תשובות למתקפה שלו. באחת מהן כתבה: "אסור לנו לאפשר לו להפוך לנשיא".

טראמפ בנאום ההכתרה, הלילה (רויטרס)

בהצהרה לתקשורת בעקבות הנאום הלוחמני של טראמפ, אמר ג'ון פודסטה: "הלילה, דונלנד טראמפ תיאר תמונה שחורה של אמריקה בירידה, והתשובה שלו - עוד פחד, עוד פירוד, עוד זעם ועוד שנאה - הייתה תזכורת נוספת לכך שהוא לחלוטין לא כשיר ולא מתאים להיות נשיא ארה"ב".

מנהל הקמפיין של קלינטון הוסיף לתקוף ואמר כי "טראמפ לא הציע שום פתרון אמיתי שיסייע למשפחות העובדות להתקדם או שישמור על ביטחון המדינה. רק עוד דעות קדומות ופרנויה. אמריקה טובה יותר מזה". הוא הבטיח: "אנחנו נציע חזון חיובי לעתיד המבוסס על האופן שבו נרים את אמריקה ולא נקרע אותה".