מיד: אובמה מתייחס לטבח במועדון

שעות אחרי ש-50 נרצחו ו-53 אחרים נפצעו במסע הירי הרצחני של עומאר מטין (29) במועדון הגאה באורלנדו, נשיא ארצות הברית נושא דברים. שידור ישיר

אומה שלמה מזועזעת: נשיא ארצות הברית ברק אובמה צפוי לשאת הערב (ראשון) דברים ולהתייחס לטבח במועדון הגאה "Pulse" באורלנדו שבפלורידה, שבמהלכו נרצחו 50 בני אדם ונפצעו עוד 53. הצטרפו לשידור הישיר.

האירוע הקשה התרחש כשעומאר מאטין, בן 29, פתח באש אוטומטית בבר. סמוך ל-02:00 (שעון מקומי) נכנס מאטין למקום הבילוי - ופתח בירי חסר הבחנה. תחילה הוא ניסה לקחת מספר בני ערובה - אך חוסל. האירוע כבר הוגדר כמקרה הירי החמור ביותר בתולדות ארצות הברית.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

היורה, בן למהגרים אפגנים שבעצמו נולד וגדל בפלורידה, הביע בעבר סלידה מהומוסקסואלים - אך במקביל למניע ההומופוביה, המשטרה הודיעה כי היא חוקרת גם קשר של מיטן לארגוני איסלאם קיצוני. עד היוודע כל הפרטים, ניצולי הטבח, כמו גם קרוביהם ואוהביהם של ההרוגים והפצועים, עדיין מנסים לעכל את שקרה.

מינה ג'סטיס שוחחה עם רשת "פוקס ניוז" כשהיא מחוץ למועדון מנסה ליצור קשר עם בנה בן ה-30 אדי. לדבריה, קיבלה ממנו מסרון מיד כשהתחילו היריות, בו ביקש שתתקשר למשטרה. בהמשך כתב לה כי הוא מסתתר בשירותים יחד עם מבלים נוספים. "במסרון הבא נכתב 'הוא מגיע', ובזה אחריו 'הוא תפס אותנו, הוא כאן איתנו'. זה היה המסרון האחרון שקיבלתי ממנו".

ג'ון אלאמו אמר שהיה בצד האחורי של אחד מחדרי המועדון כשאיש חמוש נכנס לחלקו הקדמי. "שמעתי 20, 40, 50 יריות", סיפר, "המוזיקה הפסיקה". לדברי חוגג נוסף, רוב ריק, התקיפה אירעה זמן קצר לפני סגירת המועדון. "כולם בדיוק שתו את המשקה האחרון שלהם", אמר, כשלהערכתו במקום היו עוד לפחות 100 בני אדם כשהיריות החלו. הוא עצמו זחל לעבר עמדת הדיג'יי, וסיפר כי מאבטח במקום הפיל מחיצה שהפרידה בין אזור הבילוי לאזור לעובדים בלבד, כך שמבלים יוכלו לברוח דרך היציאה האחורית.

"זה היה פשוט מזעזע", סיפר כריסטופר הנסן שהיה בתוך המועדון. הנסן סיפר לרשת CNN כי שמע יריות ברצף, "אחת אחרי השניה. יכול להיות שזה נמשך במשך שיר שלם. זה היה פשוט בום, בום, בום". בעמוד הפייסבוק הרשמי של המועדון קראו לכל השוהים בו "לצאת מהמועדון ולהמשיך לרוץ".