נשרף מצבור השנהב הגדול אי פעם

בפארק הלאומי בניירובי הועלה באש מצבור עצום של יותר מ-105 טונות שנהב – במחאה נגד הציד הבלתי חוקי שמציב את הפיל האפריקני בסכנת הכחדה. מנהיגים רבים ממדינות אפריקה נכחו באירוע והביעו תמיכה. "המסר שלנו ברור – לשנהב אין כל ערך, רק לפילים יש ערך", אמר נשיא קניה

מחאת ענק נגד הסחר הבלתי חוקי בשנהב באפריקה: נשיא קניה אוהורו קניאטה העלה היום (שבת) באש את מצבור השנהב הגדול ביותר אי פעם. 105 טונות של שנהב נשרפו בפני קהל של אלפים בפארק הלאומי בקניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המצבור שנשרף גדול פי 8 מהמצבור הגדול ביותר שנשרף עד כה. בשירות חיות הבר של קניה אומרים כי המצבור מכיל שנהבים שהיו שייכים ליותר מ-8,000 פילים ולמאות קרנפים

"אין ערך לשנהב, רק לפילים" (רויטרס)

הפיל האפריקני - היונק היבשתי הגדול בעולם - מצוי בסכנת הכחדה בשל ציד בלתי חוקי שמונע על ידי ביקוש אדיר לשנהב, בעיקר בשווקי אסיה. מדי שנה ניצודים כ-30 אלף פילים והחשש הוא כי אם הציד ימשיך באותו שיעור, הפיל האפריקני ייכחד בתוך שני עשורים.

"המסר שלנו ברור - לשנהב אין כל ערך, רק לפילים יש ערך", אמר נשיא קניה. הוא אף קרא לציבור ברחבי העולם להימנע באופן מוחלט מרכישת שנהב. גם נשיא גבון השתתף באירוע ואמר: "לכל הציידים, לכל הסוחרים, לכל הקונים - ימיכם ספורים".