קרוז וקייסיק מתאחדים נגד טראמפ

שני המועמדים הרפובליקנים ינסו למנוע מטראמפ להשיג את 1,237 הצירים הדרושים לו כדי להבטיח את מועמדותו לנשיאות מטעם המפלגה, על ידי כך שקרוז יתמקד בקמפיין באינדיאנה, בה ייערכו הבחירות המקדימות ב-3 במאי. קייסיק יתמקד בבחירות באורגון ובניו מקסיקו

כולם נגד טראמפ (רויטרס)

המועמדים הרפובליקנים טד קרוז וג'ון קייסיק במאמץ אחרון להפיל את דונלד טראמפ: הלילה (שני) הודיעו השניים כי בכוונתם לחלק את המאמצים בהתמודדויות הבאות, כשלפי תכניתם קרוז יתמקד בקמפיין באינדיאנה, ואילו קייסיק באורגון ובניו מקסיקו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודעות של השניים יצאו בהפרש של דקות ספורות זו מזו. האסטרטגיה של השניים נועדה למנוע מטראמפ להשיג את 1,237 הצירים הדרושים כדי להבטיח את מועמדותו לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הרפובליקנית.

מנהל הקמפיין של קרוז, ג'ף רו, אמר בהצהרה כי הסנטור מטקסס יתמקד בסיבוב הבא באינדיאנה, ב-3 במאי, בעוד ישאיר יד חופשית לקייסיק באורגון ובניו מקסיקו. רו כינה את את טראמפ "אסון מוחלט, והוסיף כי המהלך נועד "כדי להבטיח שנבחר רפובליקני שיכול לאחד את המפלגה ולנצח בבחירות בנובמבר".

מנהל הקמפיין של קייסיק, ג'ון וויבר, הוסיף מצידו כי באינדיאנה הבחירות הן בשיטת "המנצח לו קח את הכול", כלומר שהמועמד שזוכה במירב הקולות מקבל גם את כל הצירים באותה מדינה. "לכן זה קריטי למנוע מטראמפ להשיג את הרוב".

"הם מיואשים לגמרי"

למהלך הזה הגיב טראמפ באמצעות ציוץ בחשבון הטוויטר שלו. "וואו, בדיוק הודיעו שקרוז וקייסיק מתאחדים כדי למנוע ממני לקבל את המועמדות הרפובליקנית, איזה ייאוש", כתב, וכמה דקות אחר כך הוסיף: "קרוז וקייסיק מתים מבחינה מתמטית, והם מיואשים לגמרי. התורמים שלהם לא מרוצים מהם. זה עצוב".

"עצוב שהשניים האלה, שמקושרים כל כך טוב בוושינגטון היו צריכים לרדת לשפל כזה כדי לשרוד", אמר טראמפ בתגובה רשמית למהלך. "כששני מועמדים שאין להם שום דרך לנצח חוברים יחד כדי להפיל מועמד מבטיח אחר, זה ממחיש פעם נוספת את כל מה שגרוע במערכת הפוליטית שלנו".