נעצר חשוד בזיוף דרכונים ישראליים

הרשויות בתאילנד דיווחו על מעצרו של אזרח פקיסטני החשוד בזיוף דרכונים כחלק מפעילות של ארגון פשיעה אירני במדינה. על פי הדיווח, החשוד נעצר כשברשותו שני דרכונים ישראליים מזוייפים ובחיפוש בביתו נמצאו לא פחות מ-40 דרכונים מזוייפים השייכים לאזרחי מדינות שונות באירופה

גבר פקיסטני נעצר בתחילת החודש בבירת תאילנד בנגקוק בחשד כי עסק בזיוף דרכונים - כך דיווחו היום (שלישי) הרשויות בתאילנד. על פי הדיווח, החשוד הידוע בכינוי "Johnny Painter" זייף דרכונים, בהם גם ישראליים, כחלק מפעילות רחבה של ארגון פשע אירני במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשוד, מוחמד רומזאן בן 57, נעצר כשברשותו ארבעה דרכונים צרפתיים ושניים ישראליים. מבדיקה עולה כי מדובר בדרכונים אותנטיים שדווחו כגנובים או אבודים. בנוסף, במהלך חיפוש בדירתו נמצאו כ-40 דרכונים מזויפים של מדינות שונות באירופה וציוד נוסף ששימש לזיוף הדרכונים.

בחודש יולי האחרון פורסם מעצרם של שבעה סורים בנמל תעופה בברזיל כשברשותם דרכונים ישראליים מזויפים. הרשויות בברזיל דיווחו על הזיוף ומספרי הדרכון נכנסו לרשימה השחורה של האינטרפול. ככל הנראה שני הדרכונים הישראלים שנתפסו החודש, הם חלק מהשבעה שהוכנסו לרשימת האינטרפול.

השימוש בדרכונים ישראלים מזויפים נפוץ מאוד בעולם, בעיקר מכיוון שהדרכון הישראלי הישן קל לזיוף ומאפשר כניסה חופשית למדינות רבות ללא צורך בויזה. לא מעט חשודים נתפסו עד היום לאחר שניסו להשתמש חשודים בדרכון המזויף.

כך למשל בינואר האחרון נתפס זוג איראני לאחר שניסו לעלות לטיסה מהודו ללונדון ומשם להגר לארה"ב. כמו כן במקרה נוסף בחודש באפריל דווח על מעצרם של 11 נוסעים ממוצא ערבי, רובם אזרחי סוריה ועירק, לאחר שעל פי החשד עשו שימוש בדרכונים ישראלים מזויפים בכדי להיכנס לפרגוואי.