המאבטח השתמש בדגל סינגפור כמפה, ישראל התנצלה

במשרד החוץ ובשגרירות ישראל בסינגפור מיהרו להתנצל על התקרית המביכה בה נראה מאבטח בשגרירות משתמש בדגל המדינה כמפת שולחן. בסינגפור זעמו על ביזוי הדגל הלאומי - עבירה שנחשבת לחמורה ביותר במדינה ושגרירת ישראל זומנה לבירור. הליך משמעתי יינקט נגד המאבטח

דגל סינגפור משמש כמפת שולחן (all singapore stuff)

לאחר התקרית המביכה בה ביזה מאבטח בשגרירות ישראל בסינגפור את דגל המדינה, מגיעה ההתנצלות: השגרירות ומשרד החוץ התנצלו היום (חמישי) רשמית בפני המדינה האסייתית על האירוע, בו תועד מאבטח זוטר בשגרירות פורש את דגל סינגפור על שולחן - ומשתמש בו כמפה במהלך מסיבה שערך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הזדעזענו לגלות את ההתנהגות המחפירה של המאבטח", נמסר ממשרד החוץ. "אנו מביעים את התנצלותנו הכנה על המקרה ומבהירים שננקוט בהליך משמעתי נגדו".

לאחר התקרית, זומנה שגרירת ישראל בסינגפור לשיחת הבהרה במשרד החוץ המקומי, בה הודגש בפניה כי ביזוי הדגל הוא עבירה חמורה וכי על כל זר השוהה במדינה, בדגש על דיפלומטים, חלה החובה לכבד את החוקים והתקנות של המדינה.

המאבטח הוחזר לישראל

במשרד החוץ מיהרו להשיב לארץ את המאבטח, מחשש שייעצר. במשרד החוץ של סינגפור הביעו סיפוק מההתנצלות המהירה של ישראל ומההבטחה שיינקטו צעדים נגד העובד.

התקרית המביכה החלה לאחר שאחד השכנים תיעד את השולחן עליו נפרש הדגל בו השתמש המאבטח כמפה, לאחר שהניח עליו בקבוקי שתייה ומזון. השכן הגיש תלונה במשטרה - מה שחולל את הסערה והוביל לתקרית דיפלומטית מביכה בין המדינות.