בלגיה: סוכל פיגוע בליל השנה החדשה

התובע הראשי דיווח כי המשטרה עצרה שני חשודים – אחד מהם מגייס של דאע"ש והשני פעיל בארגון הטרור. על פי החשד, הם תכננו להוציא לפועל פיגוע באתר מרכזי בבירה בריסל בליל השנה החדשה

כוננות בלב בריסל בחג המולד (רויטרס)

דאע"ש ממשיך בניסיונותיו להוציא לפועל פיגועים באירופה: משטרת בלגיה עצרה שני בני אדם בחשד שתכננו לבצע פיגוע טרור בבירה בריסל - במהלך חגיגות השנה האזרחית החדשה בעוד יומיים. חגיגות השנה החדשה שיצוינו ברחבי העולם מובילות לעליית כוננות בקרב ארגוני הביטחון, מחשש שיהוו מוקד משיכה למתקפות טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התובע הראשי בבלגיה אמר כי המשטרה במדינה עצרה 6 חשודים בערים בריסל וליאז', אך ארבעה מהם שוחררו בתום חקירה. ברשותם של שני החשודים הנוספים נמצאו מדי צבא וחומרי תעמולה של דאע"ש, אך לא נשק או חומרי נפץ.

"החקירה מעלה איום משמעותי על מספר מטרות, בהם אתרים מרכזיים בבריסל", נמסר ממשרד התובע. מההודעה עולה כי האיום היה אמור לצאת לפועל במהלך חגיגות הסילבסטר. זהותם של החשודים לא פורסמה, אך נמסר כי אחד מהם הוא יוזם הפיגוע שפועל גם כמגייס עבור דאע"ש והשני הוא משתף פעולה.

מהפרסומים עולה כי החוליה שנחשפה לא קשורה ישירות למתקפת הטרור שזעזעה את פריז ב-13 בנובמבר, במהלכה נרצחו 130 בני אדם. עם זאת, זמן קצר לאחר המתקפה עלתה הכוננות של כוחות הביטחון בבלגיה לרמה הגבוהה ביותר והחשש שם מפני פיגועים נמצא בשיא.