רצחה את אמה לאחר שצפתה בסרטוני דאע"ש

בית משפט בדנמרק דן את ליסה ברש בת ה-15 ל-9 שנות מאסר, לאחר שזו רצחה את אמה בהשראת סרטוני דאע"ש בהם צפתה ביו-טיוב. ברש העידה כי הפכה אובססיבית כלפי האסלאם הקיצוני לאחר שהכירה את בן זוגה במחנה פליטים הסמוך לביתה. השניים תכננו לברוח לסוריה ולהצטרף לשורות דאע"ש לאחר הרצח

הפכה אובססיבית לאסלאם קיצוני (dailymail online)

צפתה בסרטוני הוצאה להורג - ויישמה את המדיניות הרצחנית כלפי אמה: נערה בת 15 מדנמרק הורשעה ברצח אמה ונידונה לתשע שנות מאסר. על פי האישום, רצחה הנערה את האם לאחר שנהגה לצפות במשך שעות בסרטוני הוצאות להורג של ארגון הטרור דאע"ש ביו-טיוב, בעקבות מערכת יחסים שניהלה עם גבר מוסלמי קיצוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנערה ליסה בורש ובן זוגה בן ה-29 הואשמו כי לקחו סכין מטבח ודקרו את אמה של ליסה לפחות 20 פעמים בביתה. הנערה סיפרה כיצד הפכה אובססיבית לאסלאם הקיצוני לאחר שהתאהבה בבן זוגה המוסלמי שהתגורר במחנה פליטים סמוך לביתה, וכיצד תכננו השניים לברוח יחד לסוריה לאחר הרצח ולהצטרף לשורות דאע"ש.

לאחר ביצוע הרצח, התקשרה הנערה למשטרה וסיפרה כי שמעה את אמה צורחת וראתה גבר לבן בורח מהבית וכי עליהם לבוא במהרה. לאחר שהגיעה המשטרה אל הבית, מצאו השוטרים את ליסה כשהיא יושבת ליד שולחן המטבח, משחקת בטלפון הסלולרי שבידה. השוטרים סיפרו כי הנערה נהגה בקור רוח מצמרר ולא הרימה את ראשה מהטלפון כשהם הגיעו לזירה, אלא רק הצביעה לעבר הקומה העליונה כשנשאלה איפה אמה.

ה"השראה" למעשה הרצח

"רצח חייתי בדם קר"

האם נמצאה ללא רוח חיים ועם פצעי דקירה רבים במיטתה שבקומה העליונה של הבית בו התגוררו השתיים. אחותה התאומה של ליסה סיפרה כי עזבה לאחרונה את הבית, לאחר שלטענתה לא יכלה עוד להתמודד עם הריבים הבלתי פוסקים בין אמה לאחותה - ריבים שעלו לאם בחייה.

במהלך המשפט, האשימו הנערה ובן זוגה אחד את השני ברצח. ליסה טענה כי בן זוגה הוא הדוקר ואילו הוא טען כי הגיע לזירה על מנת לסייע לליסה רק לאחר שהאם כבר לא הייתה בחיים. "זה היה רצח בדם קר שנעשה בצורה חייתית", טענה התובעת במשפט.

ליסה נידונה לתשע שנות מאסר, כשאת השנים הראשונות תרצה במוסד לעבריינים צעירים. בן זוגה נידון ל-13 שנות מאסר, בסופן יגורש מדנמרק. כמו כן יישלמו השניים פיצויים לבעלה של האם, אביה החורג של ליסה, ולשני אחיה של ליסה.