עצורים בפרשת מות המהגרים במשאית

מניין הקורבנות באסון המשאית שנמצאה בצד הדרך הראשית עלה ל-71 לפחות, והמשטרה ממשיכה לחקור מי אחראי לאסון ולאן נעלמו בעלי המשאית. באוסטריה ובהונגריה דווח על מעצרם של 3 חשודים לפחות בפרשה הטראגית

האם הפרשה שמזעזעת את אירופה פוענחה? העיתון האוסטרי "קרונן צייטונג" דיווח היום (שישי) כי שלושה בני אדם לפחות נעצרו בחשד לכך שהיו מעורבים במותם של עשרות המהגרים שגופותיהם נמצאו השבוע במשאית נטושה באוסטריה, לאחר שככל הנראה נחנקו למוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משטרת אוסטריה אישרה כי בוצעו מעצרים, והחוקרים הצהירו כי הם מאמינים "שהעצורים יובילו אותנו לאחראים על מותם של האנשים". עוד נמסר כי עולה החשד שמדובר ברשת להברחת בני אדם, שמעורבים בה אזרחים בולגרים והונגרים. כתבי העיתון האוסטרי דיווחו כי העצורים הם אזרחי הונגריה - המדינה ממנה יצאה המשאית לדרכה.

היום עדכנה משטרת אוסטריה כי מניין ההרוגים באסון עלה ל-71 (59 גברים, שמונה נשים וארבעה ילדים), לאחר חיפוש קדחתני במשאית ובסביבתה. "היה דם בכל מקום, הם ככל הנראה מתו לפני שהגיעו לאוסטריה בכלל", מסר אחד החוקרים שציין כי מרבית המהגרים היו מהמזרח התיכון ובעיקר מסוריה.

המשאית נמצאה השבוע בכביש A4 המרכזי במדינה - בין בורגנלנד נויסידל לפרנדורף - אך רק אתמול דווח על האסון שעורר זעזוע רב ומודעות לסבלם של המהגרים למערב. מהחקירה הראשונית עולה שהמהגרים נלכדו ב"טריילר" בזמן שחצו את הגבול לתוך המדינה ונחנקו למוות.

האם בעלי המשאית נטשו ונמלטו מהמדינה?

על פי חלק מההערכות, ייתכן שמפעילי המשאית שנטשו את המהגרים כבר יצאו מתחומי אוסטריה. בחודשים האחרונים אירעו אסונות רבים למהגרים מאפריקה ומאסיה, בהם מקרי טביעה רבים של מהגרים מאפריקה דרך הים.

שר הפנים האוסטרי דחה בינתיים פניות בסוגייה ההומניטרית: המשטרה והתקשורת האוסטרית מזהירה בחודשים האחרונים מאסון לעשרות אלפי המהגרים והפליטים שמגיעים מאזורי במשבר במזרח התיכון ובאפריקה.

שר החוץ האוסטרי סבסטיאן קורץ אמר היום בווינה, במהלך פגישה מיוחדת בנושא ההתמודדות האירופית עם פליטים, כי "אם האיחוד האירופי לא ימצא פתרון במהירות, מדינות כמו הונגריה ודנמרק ימצאו פתרון בעצמם". קורץ הביע תקווה שאירופה תוכל להתאחד בסוגייה הרגישה: "אני מאמין שרק בעזרת פתרון כלל אירופי נוכל למצוא פתרון למשבר".