מיליוני חרקי ארבה פשטו על דרום רוסיה

להקות ארבה המונות מיליוני חרקים מזיקים פשטו על שדות דרום רוסיה וכילו כ-8,000 דונמים של אדמות חקלאיות. הרשויות המקומיות הכריזו על מצב חירום באזור, אך גם הם מודים: אנחנו חסרי אונים אל מול ממדי ההרס

8,000 דונמים של אדמות חקלאיות חוסלו באזור סטברופול בדרום רוסיה לאחר שמיליוני חרקי ארבה פשטו עליהם. גורמים ברשויות המקומיות נותרו המומים לנוכח ההרס העצום של שדות שלמים של גידולים, והכריזו על מצב חירום באזור, אך הודו שהם חסרי אונים אל מול ממדי ההרס.

לפי הדיווחים בתקשורת הרוסית, כ-10% מהגידולים נהרסו ובולמוס האכילה של החרק המעופף עוד רחוק מלהסתיים. המבוגרים באזור זוכרים שמתקפה דומה התרחשה לפני 30 שנה, ולחקלאים המקומיים לא נותר דבר לעשות מלבד לראות את מפעל חייהם נרמס.

הטלוויזיה הממלכתית במדינה מקשרת את מגפת הארבה לשינויים באקלים, בהם הצפות רבות וטמפרטורות גבוהות. "אין שום דבר בחלק השמאלי של שדה התירס. הארבה אכל הכל, מהעלים לקלחים" מספר אחד החקלאים.

מתקפת הארבה הנוכחית עשויה להיות התחלה של בעיה חמורה הרבה יותר, כך לפי המרכז החקלאי הרוסי. "באזורים מסוימים כבר לא נשאר מה לחסל", ועכשיו הם עוברים למקומות אחרים", מספרים. "יש להם מוטת כנפיים באורך של כמעט 12 סנטימטרים, ממש כמו דרורים קטנים".