סיור במערה המסתורית מתחת לקרח

קרן אור במעמקים: משלחת צוללנים ניסתה להגיע לסופה של המנהרה התת-ימית הארוכה במדינה. "אף אחד לא יודע כמה היא ארוכה, אנחנו לוקחים אוויר כל כמה דקות", סיפרו חברי המשלחת. צוות הצילום שהתלווה לקבוצה העלה את התיעוד לרשת - והסרטון הפך לוויראלי במדינה

"לא יודעים מה האורך של המנהרה, אבל אנחנו רוצים לגלות": משלחת חיפוש של צוללנים הרפתקנים התאספה במרכז שוודיה כדי לנסות ולחקור את המערה התת-ימית הארוכה במדינה - מערה חשוכה המוקפת במי קרח, שהגישה אליה מותרת רק לבודדים. צוות צילום התלווה אליהם במעמקים, והסרטון הפך ללהיט ברשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חובבי הטבע ההרפתקנים הגיעו בחודש מרס האחרון לעיר קטנה בשם סטורה בלאסיון, שברו את גוש הקרח שחסם את הכניסה למערה, לקחו אוויר ונכנסו למסע הארוך. כמו כן נראים הצוללנים מתאמנים לקראת המשלחת כשהם מוקפים בקרח ושלג, ונכנסים באיטיות למי הקרח באזור המערה.

התיעוד של הצלילה פורסם כעת ברשתות החברתיות במדינה על ידי חברת הביגוד והציוד Klattermusen שהתלוו לצוות. בכל שנה צוללנים משוודיה, פינלנד ונורווגיה מצטרפים למשלחת כדי להגיע לצד השני של המערה: המשלחת פועלת רק בזמן האביב כי הזרמים חזקים מדי בקיץ והקור בחורף קיצוני מדי.

כ-1.7 קילומטרים מהמערה נחשפו עד כה, אך טרם הגיע אדם כלשהו לצד השני. "לא ידוע כמה המערה עמוקה", אמר אחד הנציגים. אוסקר סוונסון, חבר המשלחת, אמר שלצוללנים יש "הפסקות קפה" במהלך הצלילה במנהרה - כל מספר דקות הם עולים לאזורים מלאי אוויר בתוך המנהרה, מכיוון שלוקחות חמש שעות בערך להגיע לסוף המנהרה.