יום בחיי לוחם דאע"ש בסוריה

את חשבון הטוויטר הזה לא בטוח שארגון המדינה האסלאמית מחשיב כתעמולה רצויה. צעיר בריטי שהצטרף לארגון הטרור מספק הצצה לחיים בארגון הרצחני באמצעות תמונות וציוצים ממורמרים על חייו כתומך לחימה בסוריה. בין היתר מפרסם הפעיל תמונות של בגדים מלוכלים והכנות לארוחת הערב

לוחמי דאע"ש בפעולה

שגרה רצחנית: אזרח בריטי שערק מארצו והתגייס לארגון דאע"ש, גילה שחיי האקשן והלחימה של הארגון לא חלים עליו. במקום לשהות בשדות הקרב הוא נמצא במטבח ומקלף תפוחי אדמה, ובמקום נשק הוא מסתובב עם מכשיר נייד בעזרתו הוא מתעד את חייו כתומך לחימה בארגון, תוך כדי שהוא דואג לפרסם את התמונות ברשתות החברתיות ולצייץ סטטוסים ממורמרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עומר חוסיין בן ה-27 חי עד לאחרונה עם אמו בעיר היי וויקומב שבאנגליה, ועבד למחייתו כמאבטח בסופרמרקט. חוסיין החליט לעזוב את חייו המשעממים באנגליה ובחר להצטרך תחילה לארגון ג'אבת אל נוסרה בסוריה. כעבור ארבעה חודשים בלבד עבר לארגון דאע"ש. אולם על פי התמונות שהוא מפרסם נראה שגם בסוריה הוא לא מצא את האושר לו ייחל.

על פי חשבון הטוויטר שלו המתפרסם באתר "הדיילי מייל" הבריטי, לחוסיין יש קושי אמיתי בהשלמת העבודות היומיות הבסיסיות ביותר, כמו קילוף תפוחי אדמה לארוחת הערב שלו ולכבס את בגדיו. עודף הציוצים שלו מציגים תמונה מעט עגומה על חייל בודד, משועמם, שעזב את ביתו אך אינו נלחם בחזית.

בתצלום אחד הוא מציג כמה תפוחי אדמה קלופים וכותב "לקח לי 50 דקות מדהימות לקלף 10 תפוחי אדמה זעירות. החיים לא יכולים להמשיך ככה, אני צריך משרת. אחתוך אותם מחר, אני עייף מדי". משתמשים רבים בטוויטר לועגים לחוסיין ומתבדחים על כך שהאמא שלהם יכולה לקלף את כל תפוחי האדמה בסוריה בזמן שלקח לו.

"צריך משרת". התמונה שהעלה חוסיין

השגרה היומיומית בדאע"ש: לא רק עריפת ראשים

עוד אחת מהמשימות שחוסיין נכשל בהם הוא בכיבוס בגדיו. באחד מציוציו הוא מציג חולצה רטובה ומתחת כותב "הרגע הזה בו מתחיל לרדת גשם ואתה קולט שיש לך עוד בגדים תלויים על החבל LOL (קיצור למשפט laughing out loud" - צוחק בקול רם).

עוד בחשבון הטוויטר שלו ניתן למצוא גם תמונה של חדר הכושר המקומי, התמונות שלו על שפת בריכת שחייה ושל לוסי, חתולת רחוב שאימץ אותה הוא דואג להאכיל.

הבגדים הרטובים מהגשם

ולמרות כל הפוסטים מעוררי הרחמים, דואג חוסיין לפרסם גם פוסטים מצמררים הכוללים תמונות של נערות צעירות, לבושות רעלה המחזיקות נשקים, וסרטוני תעמולה של דאע"ש שמאמן ילדים בפירוק והרכבת נשקים. על פי הדיווח באתר ה"דיילי מייל", חוסיין התראיין בחודש אוגוסט האחרון לערוץ ה-BBC2, שם אמר כי "אני שונא את בריטניה. הסיבה היחידה שאחזור שוב היא כשארצה לבוא ולהטמין פצצה במקום".