מהפכה בסין? מבחנים בלי כיתות

לאחר שכ-1,700 תלמידי תיכון נאלצו לקיים בחינה במגרש הספורט משום שלא נמצא אף חדר שיכיל אותם – בודקים במערכת החינוך הסינית האם ניתן להפוך את העניין לשגרתי. אור השמש ומזג האוויר עלולים להציק לסטודנטים הנבחנים, אך זה חוסך מקום, חוסך בוחנים ומצטלם - מצויין

בחינה בבית הספר לסיעוד היום בסין (רויטרס)

מאות סטודנטים וסטודנטיות מבית הספר לסיעוד במכללה המקצועית בבואג'י שבסין נבחנו היום (שני) כחלק מפיילוט, באוויר הפתוח של מגרש ההתעמלות במכללה. בסוכנות הידיעות רויטרס טוענים כי המכללה בוחנת את האפשרות לערוך את כל הבחינות בחוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים בכלי התקשורת בסין, בחודש שעבר התירה מערכת החינוך הסינית לראשונה לערוך את המבחנים תחת כיפת השמיים. חלק מהתלמידים סיפרו שלא היה פשוט להתרכז עם אור השמש בעיניהם, אך אחרים טענו שבחוץ הם דווקא הרגישו רגועים יותר וכי הייתה זו סביבה בה נעים יותר לערוך את הבחינה.

גם בין המורים נשמעו קולות תומכים כשהיו חלק שטענו כי העובדה שמחזור שלם נבחן באותו הזמן ובאותו המקום, מסייע במניעת העתקות. "הרגשנו שזה רעיון מצוין. אם מזג האוויר מאפשר, כדאי לערוך כך את הבחינות כולן", סיכמה אחת המורות.

בחינה בחצר בית הספר בביצ'ואן (רויטרס)


זו אינה הפעם הראשונה בה מתועד אירוע שכזה - לפני כחודש צולמו 1,700 תלמידי תיכון מהעיר ביצ'ואן כשהם עושים בחינה במגרש הספורט של בית ספרם. עם זאת הסיבה למקרה זה הייתה כי "לא היה חדר או אולם שיכול היה להכיל את כולם".