משלחת מד"א תצא להחזיר את הפגים שנולדו לפונדקאיות מנפאל

הישראלים שזעקו לטיפול רפואי וחילוץ דחוף, לאחר שנקלעו לרעידת האדמה הקטלנית בנפאל, יוחזרו לארץ על ידי משלחת מגן דוד אדום. רופא, אחות ופרמדיקים ימריאו כבר היום לקטמנדו. אתמול זעקו הורים לפגים שנולדו מאם פונדקאית: "מדינת ישראל, שימי את כל הניירות בצד ותוציאי אותנו מפה!"

מבצע רחב היקף להחזרת ההורים והפגים הישראלים: אתמול (שלישי), לאחר רעידת האדמה הקשה שהכתה שוב בנפאל, ארבעה ישראלים ששהו במדינה נקלעו ללב הרס עם ילדיהם הפגים ודיווחו על מחסור בתנאים רפואיים. בעקבות הקשיים ההומניטריים, החליט ארגון מד"א להטיס הבוקר משלחת לקטמנדו על מנת לטפל בארבעת הפגים והוריהם ולהביא אותם לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשלחת להשבת ההורים והילדים תמריא היום מנתב"ג, ותכלול רופא בכיר טיפול נמרץ פגים, אחות טיפול נמרץ פגים ופאראמדיקים המוכשרים לטיפול בפגים. ממד"א נמסר כי אחד הפגים נזקק לאינקובטור.

עם היוודע דבר האסון השני בנפאל, כינס מנכ"ל מד"א אלי בין את בכירי הארגון והכריז על הפעלת נוהל הוצאת משלחת להחזרת התינוקות והוריהם, בשיתוף חברת passport card ו"עזר מציון". מנכ"ל מד"א אלי בין הוסיף: "מטרת המשלחת היא להגיע בהקדם האפשרי לתינוקות והוריהם ולדאוג לחזרתם הבטוחה ארצה. אנו ממשיכים לעמוד בקשר רציף מול כל הגורמים הרלוונטיים כולל משרד החוץ ומשרד הפנים ומקווים לחזרתם המהירה של כל הגורמים בשלום לישראל".

צפו בדברי הישראלים בנפאל

ההורים ברחו עם הפגים לרכב מחומם: "התחננו שיעלו אותנו על מטוס"

אחד ההורים, יואב אליעני, נמצא בנפאל עם בן זוגו מורן בן-דרור וזוג התאומים הפגים שנולדו להם מאם פונדקאית בסוף השבוע. בעת הרעידה נמלטו יואב ומורן מבית החולים שבו נולדו ילדיהם, פגים בני שלושה ימים במשקל 1.6 ק"ג, מחשש לקריסת המבנה - ומצאו מחסה ברכב מחומם מחוצה לו.

אתמול שוחח אליעני עם חדשות 2 וסיפר על המצוקה: "כל הבניין רעד. תלשתי את החוטים שחיברו את הפגים שלנו עם השיניים. תוציאו אותנו מפה! מדינת ישראל, שימי את כל הניירות בצד ותוציאי אותנו מפה!". יואב ובן זוגו מורן קיוו שהרשויות בישראל ייענו לקריאתם: "אנחנו יושבים פה עם פגים בני יומיים שיצאו מהאינקובטור, בלי אוכל. בבקשה, תעזרו לנו. הילדים האלה צריכים בית חולים".

השניים סיפרו כי אחרי רעידת האדמה הקודמת, "היינו בפגייה של בית החולים שעברה לקומת המרתף אחרי הרעש ההוא. לפתע, הכל החל לרעוד, המכשירים התחילו ליפול. התאומים שלנו שכבו אחד ליד השני. האחות לקחה את הבן ואנחנו לקחנו את הבת ורצנו החוצה".

לפחות 65 הרוגים (sky news)

יואב הוסיף כי אתמול, עת עזבה המשלחת הישראלית את המדינה מוכת האסון, "התחננו שיעלו את הילדים שלנו למטוס. מתברר שזו ערימה של ביורוקרטיה וכולם אמרו לנו לא. לא היה מקום על הטיסה מסיבות של ניירת".

על פי הדיווחים המקומיים, ברעידת האדמה ורעידות המשנה נהרגו לפחות 65 אזרחים נפאלים ו-17 הודים. בשעות הבוקר התחדשו החיפושים אחר ניצולים, ובמיוחד אחר מסוק אמריקני שנעלמו עקבותיו באזור קטמנדו.