גליאנו מתנצל: "מקווה שתסלחו לי"

בפעם הראשונה מאז שנחשף התיעוד בו נשמע מעצב העל גליאנו באמירות אנטישמיות - הוא מגיב ומתנצל על דבריו. בהודעה שפירסם מסביר גליאנו כי גם הוא נפל קורבן בעברו לאפליה וגזענות וכי הוא מצטער מאוד על הדרך בה הוצגו דבריו: "לאנטישמיות ולגזענות אין מקום בחברה שלנו. אני מתנצל באופן גלוי על התנהגותי שגרמה לפגיעה"

"לאנטישמיות אין מקום בחברה". גליאנו (חדשות 2)

לאחר שעורר סערה עם הערותיו האנטישמיות ונשלח לגמילה מאלכוהול, מעצב העל ג'ון גליאנו שיחרר התנצלות רשמית לדבריו. גליאנו מסביר בדבריו כי הוא מקווה שעם הזמן יוכלו לסלוח לו על התנהגותו.

נוסח ההתנצלות המלאה של גליאנו התפרסם בכלי התקשורת בעולם: "מאז האירועים שהתרחשו בערב יום חמישי האחרון, לא יכולתי להעניק תגובה ציבורית, זאת בעצת עורך הדין שלי בצרפת. עם זאת, לנוכח העיכובים במשרד התובע הצרפתי הרגשתי צורך להבהיר את עמדתי. אני מכחיש לחלוטין את הטענות שהופנו נגדי, ושיתפתי פעולה לחלוטין עם חקירת המשטרה".

"מספר עדים עצמאיים העניקו עדות וסיפרו למשטרה כי הוטרדתי מילולית והותקפתי ללא התגרות, כאשר אדם ניסה להכות אותי עם כיסא, ואיים עלי באלימות כשהוא מתייחס למראה שלי ולבגדיי. מסיבה זו פתחתי בהליכים משפטיים נגדו".

"גם אני הייתי קורבן לאפליה"

"עם זאת, אני מקבל לחלוטין כי האשמות שהוטחו נגדי זעזעו אנשים רבים. אני חייב לקחת אחריות לנוכח הנסיבות בהן מצאתי את עצמי, ועל כך שאפשרתי לעצמי להיראות בצורה שהוצגה באור שלילי".

"יש לי רק את עצמי להאשים, ואני יודע שעלי להתמודד עם הכישלון של עצמי וכי עלי לעבוד קשה כדי לזכות שוב בהבנתם ובחמלה של אנשים. כדי להתחיל בתהליך זה אני מקבל עזרה, וכל מה שאני יכול לקוות לו זה שעם הזמן אטפל בכישלון האישי שהוביל לנסיבות הללו ואנסה לזכות בסליחתם של אנשים.

"נלחמתי כל חיי נגד דעות קדומות, אי-סובלנות ואפליה, לאחר שהייתי גם אני קורבן אליה. בכל עבודתי וההשראה שלי היתה לאחד אנשים מכל גזע, אמונה, דת ומין ולחגוג את התרבותיות והאתניות המובעת דרך האופנה. זה נותר האור המנחה שלי. לאנטישמיות ולגזענות אין מקום בחברה שלנו. אני מתנצל באופן גלוי על התנהגותי שגרמה לפגיעה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק