סרט תעמולה אירני מציג: "כך פועל המוסד"

תחנת טלוויזיה אירנית המקורבת לממשל הציגה סרט בו נחשפת, לכאורה, דרך הפעולה של המוסד הישראלי. לצד חשיפה ראשונה בפנים גלויות של אירנים שלדבריהם פעלו בשירות המוסד, בכירים בממשל מרגיעים את הציבור ומזלזלים בישראל באומרם: "המוסד רק מציק ולא מזיק"

כנראה שלסרט הזה אי אפשר לקרוא "המוסד נחשף לראשונה", אלא מדובר בעוד פרק בלוחמה הפסיכולוגית של אירן. רשת התקשורת האירנית "PRESS-TV", המשמשת כשופר למשטר בטהרן, מתארת בסרט "דוקומנטרי" ששודר לאחרונה את מה שמוצג כחשיפת הפעולות של ארגוני הביון המערביים, ובראשם המוסד, לחיסול תכנית הגרעין באירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרט ששמו "המלחמה הסמויה" מעידות דמויות מצמרת הממשל שמדברות בפתיחות על האיום הישראלי. "המוסד הוא כמו השטן - אתה מגרש אותו מהדלת, הוא חוזר בזחילה דרך החלון. צריך להיות זהיר כל הזמן", טען אחד מראשי תכנית הגרעין האירנית. לדבריו, הפעולות של המוסד לאורך השנים התחילו בחבלות, ומשם עברו למתקפות סייבר והשלב הבא היה ריגול וחיסולים.

שני גברים אירנים מספרים בסרט כיצד גויסו, לטענתם, בלי שיידעו כי הצטרפו לשירות המשטר בישראל שמכונה בסרט "הציונים". אחד המרואיינים, אמיר, סיפר שגויס במהלך חופשה בתאילנד ופיתח קשרי חברות ממי שהוצג כסוכן מוסד שבמקביל העניק לו כסף. לדבריו, הסוכן ביקש ממנו לברר מידע ולצלם עבורו תמונות בכתובת בטהרן - ובדיעבד הכתובת הייתה של בית של מהנדס גרעין שחוסל.

"המוסד הוא כמו נחש" (חדשות 2)

מרואיין נוסף הוא חוסין קזאם דרוויש, שחיפש בגוגל עבודה כשומר ראש ונפל לדבריו לידי המוסד. הוא גויס בארמניה, ואחר כך התחיל בתהליך הדרכה במעקב והצפנה במלונות, ברים ומסעדות בתאילנד. 

בסרט אמר חוסיין כי הבין שהוא עולה על מסלול מסוכן, ממנו הספיק לברוח לא לפני ששמע איומים מצד ישראל: "אם תספר למישהו מה קרה כאן, יש לנו אנשים שיתפסו אותך", אמר איש המוסד שהצביע על צווארו בתנועת חיתוך לטענתו. הבכירים באירן טוענים שכמו בתולעי הרשת ובניסיונות החבלה האלקטרונית, המאמץ של גורמי הביון לא משתלם לישראל אלא רק מציק לאירן ובכל מקרה לא פוגע כלל בתכנית הגרעין.