5 ימים תחת ההריסות: ישראלים חילצו אישה

צוותי החילוץ הישראליים הפועלים בנפאל רשמו חילוץ ראשון של צעירה בשנות ה-20 לחייה, שנקברה תחת הריסות המלון בו עבדה בקטמנדו. בתוך כך, הנער שחולץ הבוקר מתוך ההריסות פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הישראלי

צוותים ישראלים בנפאל (דוצ)

צוותים מישראל, נורווגיה וצרפת הצליחו לחלץ היום (חמישי) צעירה בשנות ה-20 לחייה, שנקברה תחת הריסות מלון בקטמנדו. הצוותים סיפרו כי על מנת להוציא את הצעירה מתוך המבנה שקרס הם נאלצו להוציא שלוש גופות - אחת מהן של דודהּ של הצעירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך כך, הצוותים הרבים הפועלים בנפאל הצליחו הבוקר לחלץ נער כבן 15 מהריסות בניין שקרס בקטמנדו. הנער, שהצליח לשרוד במשך חמישה ימים מתחת לקורות הבטון, הועבר מיד עם חילוצו לבית החולים הישראלי שהוקם בבירת נפאל.

הרופאים הישראלים בבית החולים נדהמו לגלות כיצד הנער, שסבל מתשישות, החלים במהרה ותוך מספר שעות כבר החל לתקשר ולשוחח עם הסביבה. בשיחה עם שליח חדשות 2 לנפאל סיפר הנער, ששמו פמבה לאמה, כי הצליח לשרוד בזכות בקבוק מים שהיה לצדו לאחר שהבניין קרס.

"אין לי שום מושג מה קרה בתוך הבניין", שיחזר פמבה את הרגעים בהם האדמה רעדה. "אני רק יודע שנפלתי מהקבלה של המלון. היה לי בקבוק מים אחד שממנו שתיתי".

הרופאים נותרו המומים: "הנער מתקשר, מצבו תקין"

"עכשיו אני מאמין שאחיה", הוסיף הנער ממיטתו בבית החולים הישראלי. "כשהייתי מתחת להריסות הבניין לפעמים לא האמנתי שאשרוד. לא היה לי מושג".
הנער סיפר כי קיבל מכה בראשו לאחר הקריסה ונותר לכוד מתחת להריסות. אחד מאנשי צוות החילוץ אמר כי חתיכה מהגג של המלון קרסה על הנער, אך הותירה לו מעט מקום לנוע.

ד"ר ערן טל-אור, הרופא הישראלי שטיפל בלאמה עם הגיעו לבית החולים אמר כי מצבו טוב. "מצבו היה תקין כשהוא פונה אלינו", סיפר הרופא. "הוא הצליח לתקשר ולדבר איתנו. מדהים שהוא הצליח לשרוד במשך חמישה ימים ללא אוכל וכמעט ללא מים".

לידה ראשונה בבית החולים (דוצ)

בתוך כך ממשיכה המשלחת הישראלית בנפאל לרשום הישגים נוספים, עם לידה ראשונה בבית החולים הישראלי. אישה נפאלית שפונתה מבית החולים בקטמנדו, שניזוק ברעש האדמה, ילדה תינוק בריא במשקל 2.1 קילוגרם. צוותי הרפואה הישראליים היו נרגשים והגניקולוג שטיפל באם וברך הנולד אמר: "יש תחושה טובה של סיפוק".