אובמה אישר: 1,500 חיילים נוספים יישלחו לעירק

נשיא ארה"ב הורה על הכפלת כמות הכוחות האמריקניים בעירק, כשאישר לשלוח 1,500 חיילים למדינה - נוסף ל-1,400 אנשי הצבא שכבר נמצאים בה. הכוחות שיישלחו לא צפויים לעסוק במשימות קרביות, אלא בייעוץ וחיזוק הכוחות העירקיים במאבקם בדאע"ש

כוחות אמריקניים בעירק, ארכיון (אימג'בנק - gettyimages)

ארצות הברית מרחיבה את נוכחותה בעירק: נשיא ארצות הברית ברק אובמה אישר היום (שישי) לשלוח כ-1,500 חיילים אמריקניים נוספים למדינה, על מנת לחזק את הכוחות הנאבקים בארגון המדינה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הודעת הבית הלבן, החיילים נוספים שיישלחו לעירק לא ישמשו בתפקידים קרביים, אלא יפעלו על מנת לייעץ ולסייע לכוחות הביטחון המקומיים במדינה. החלטתו של הנשיא אובמה מכפילה את גודל הכוחות האמריקניים בעירק, שמונים כעת 1,400 חיילים.

ההודעה על הגדלת הכוחות באה כחלק מבקשת מימון בגובה 5.6 מיליארד דולרים, שהגיש הבית הלבן לקונגרס האמריקני. הבוקר נפגש נשיא ארצות הברית עם בכירים בקונגרס על מנת לקדם את הבקשה.

מוקדם יותר היום דיווח הפיקוד המרכזי של צבא ארצות הברית כי הקואליציה בראשותו ביצעה שש תקיפות של מטרות ארגון המדינה האסלאמית בעירק. בנוסף תקפו הכוחות שמונה מטרות של הארגון בסוריה, בניסיון לעצור את התקדמותו.