בריטניה בהלם: בן 15 רצח את מורתו

בית המשפט בבריטניה פסק היום 20 שנות מאסר לתלמיד שרצח את מורתו. הסיפור עומד במרכז תשומת הלב של התקשורת המקומית. הדיונים מבית המשפט פורסמו לציבור, שראה כיצד תלמיד דקר את מורתו לספרדית 7 פעמים, מול עשרות תלמידים ואנשי צוות. "היא צעקה – הוא דקר אותי בצוואר, הוא דקר אותי" סיפרה מורה בבית הספר

אן מגוויר, נרצחה ע"י תלמיד (SKY NEWS)

הסיפור שעומד במרכז התקשורת הבריטית היום הוא פסק דין לנער בן 15, מלידס שבאנגליה, שרצח בקור רוח את מורתו. "הוא קרץ לחברו, הראה לחבריו את הסכינים שהבריח לבית הספר ויצא לרצוח בדם קר את מורתו לספרדית" סיפר חוקר המשטרה שתיאר את הרצח של אן מגוויר. "זו מתקפה שהייתה בראשו של התלמיד במשך חודשים ארוכים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית המשפט בלידס שמע מצוות החקירה כיצד באפריל האחרון התלמיד, ששמו לא פורסם בגלל גילו, התמקם מאחורי המורה בזמן שבדקה עבודה של תלמידה, שלף סכין ודקר אותה פעם בצוואר ואחרי שניסתה לברוח - גם בגבה. תלמידי בית הספר אומרים שלא ישכחו כיצד המורה בת ה-61 שמתה מפצעי הדקירה ניסתה לברוח ברחבי בית הספר, צעקה לעזרה , אבל הנער רדף אחריה והצליח להשיג אותה ולסיים את מלאכת הרצח.

היום בבית המשפט הוא הודה באשמה, ושמע את גזר הדין של השופט שתיאר את הפשע כ"ברוטאלי ופחדני". על פי חקירת המשטרה, הנער סיפר לחברו בפייסבוק על התכנית שלו לרצוח את המורה חודשים לפני שביצע את הרצח "מגיע לה יותר ממוות , יותר מכאב יותר ממה שמשהו יכול להסביר" הוא כתב. מגוויר לימדה בבית הספר הקתולי שבו נרצחה במשך 40 שנה. חברותיה לצוות המורים תיארו באולם המשפט את הצעקות ואת הריצה במסדרון בניסיון להימלט על חייה: "היה לו סכין מטבח גדול ביד. היא צעקה בפאניקה כשהוא רדף אחריה, לא הבנו מיד מה קרה שם" מספרת סוזאן פרנסיס, עמיתה של הגב' מגוויר לרשת SKY . "היא צעקה - הוא דקר אותי בצוואר, הוא דקר אותי, והתמוטטה".

הגב' מגווייר נדקרה שבע פעמים, החובש שטיפל בה אמר שאלו הפצעים הקשים ביותר והאלימים ביותר שראה בחייו. הגב' פרנסיס סיפרה שלתדהמתה, אחרי הרצח, התלמיד רגוע ובלי שום סימן משונה , חזר לכיתה והתיישב במקומו. "אלו זמנים טובים" הוא אמר לחבריו בגאווה אחרי הזוועה שחולל. גם בית המשפט נדהם שהנער לא הראה שום סימני חרטה וציין זאת בפסק הדין. 

"אני לא בהלם , אני שמח על מה שעשיתי" הוא סיפר לפסיכולוג שראיין אותו במהלך המשפט. "אני גאה בזה גם היום, אני יודע שזה לא תרבותי, אבל זה היה אינסטינקט אנושי. הרג זה סוג של הישרדות. זה מסתכם במצב שהורגים אותך או שאתה הורג אחרים. אם לא הייתי הורג אותה, הייתי מתאבד". בית המשפט כאמור שלח אותו ל-20 שנות מאסר, כשעד גיל 18 הוא ירצה את עונשו בבית כלא לקטינים.