מסתנן נלכד בבית הלבן

גבר כבן 42 החליט מסיבה לא ידועה לטפס מעל גדרות הבית הלבן בוושינגטון ולרוץ אל עבר מתחם המגורים של נשיא ארה"ב. האירוע החריג הקפיץ את אנשי השירות החשאי המאבטחים את המקום, שפינו את מרבית חלקי הבית מיושביו

הבית הלבן. ארכיון (רויטרס)

אורחים שנכחו במשכן הנשיא האמריקני בוושינגטון פונו בבהילות אל מחוץ למתחם לאחר שנודע כי אדם הצליח להסתנן אל תוך שטח הבית הלבן. האדם נתפס כשהוא לא חמוש ולא ברור מה עמד מאחורי החלטתו לדלג מעל הגדר ולרוץ אל עבר הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השירות החשאי, שפעל בזריזות ולכד את המסתנן, אישר מאוחר יותר כי גבר כבן 42 שטיפס וקפץ מעל גדרות הבית הלב. לדברם, החשוד הגיע עד לפתח דלתות הבית טרם נתפס. 

 

דובר השירות החשאי האמריקני אד דונובן אישר כי פולש קפץ מעל הגדר הצפונית של המתחם ורץ לעבר הבית הלבן. הוא נלכד בידי קבוצת מאבטחים שרצה לעברו ובחיפוש גופני שערכו עליו לא נמצאו כלי נשק. הוא נלכד באכסדרה הצפונית, סמוך מאוד למתחם המגורים הנשיאותי.  דונובן הוסיף כי האדם נעצר בידי המשטרה אך הועבר לבית החולים בוושינגטון לאחר שהתלונן על כאבים בחזה.

הנשיא ברק אובמה ומשפחתו לא נכחו במתחם כשאירע המקרה אלא המריאו במסוק לקמפ דיויד דקות ספורות לפני כן. התקרית הביאה לפינויו של מרבית המתחם הנשיאותי עקב חשש כבד מאירוע ביטחוני.