בת ה-9 שירתה למוות במדריך: "העוזי היה כבד"

משטרת אריזונה ממשיכה לחקור את התקרית הטרגית שבה מצא את מותו מדריך ירי במטווח לאחר שלימד ילדה כיצד יורים ברובה מסוג עוזי. מהחקירה עולה כי היא טענה שכלי הנשק הכאיב לה ו"היה כבד מדי"

שבוע לאחר התקרית הקטלנית באריזונה, בה ירתה ילדה בת 9 למוות במדריך ירי לאחר שאיבדה שליטה על רובה מסוג עוזי, נחשפים כעת פרטים ראשונים מחקירת המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהחקירה עולה כי מיד לאחר הירי, טענה הילדה כי לא הצליחה לעמוד במשקלו הכבד של הרובה וכי כלי הנשק הכאיב לה בכתפה. בעקבות זאת עזבה הילדה את אחיזתה ברובה - דבר שהוביל לתקרית הטרגית.

עוד עולה כי שניות ספורות אחרי הפגיעה הקטלנית במדריך, צ'רלס ואקה בן ה-39, סברו בני משפחתה של הילדה כי היא זו שנפגעה ולא הבחינו כי ואקה שרוע על הרצפה. רק לאחר מכן שמו לב חבריו של המדריך כי הוא נפגע ומיהרו להעניק לו עזרה ראשונה.

על פי הדיווחים, משפחתה של הילדה הגיע למטווח באריזונה לאחר ששהו בלאס וגאס. החוקרים לא הסבירו מדוע בחרה המשפחה להגיע למטווח ולמה אפשרו לבתם לירות בעוזי בגילה הצעיר.

המטווח בו אירעה התקרית

הילדה עמדה במגבלת הגיל

שיעור הנשק תועד על ידי הורי הילדה, שצילמו אותה יורה לעבר מטרה בסיועו של המדריך. הסרטון נקטע רגע לפני שכלי הנשק החליק מידה של התלמידה וכתוצאה מההדף שחרר קליעים לכל עבר - קליעים שפגעו גם פגיעה קטלנית בראשו של ואקה.

ואקה עבד כמדריך במטווח שעל גבול המדינות אריזונה ונבאדה בדרום ארצות הברית במשך שנה וחצי. "אלה חדשות איומות", סיפר מנהל המטווח סם סקארמארדו לעיתון האמריקני "דיילי ניוז". "הוא היה כמו אח. אנחנו עובדים כבר 13 שנה ואף פעם אף אחד לא נשרט פה".

מנהל המטווח ציין כי קיימת הגבלת גיל במטווח, אך הילדה עמדה בה. הוא לא פירט מאיזה גיל בדיוק ניתן להשתמש במגוון הרובים שמציע המטווח.