בריטניה: הושחת מרכול שמוכר מוצרים מישראל

כ-100 מפגינים פרו פלסטינים התפרעו בשטח אחד מסניפי רשת המרכולים הבריטית "טסקו" בעיר ברמינגהם והעיפו מהמדפים מוצרים לעיני הקונים ההמומים. המפגינים פשטו על החנות לאחר שלטענתם נמכרים בה מוצרים שמקורם בישראל

המפגינים קראו לחרם צרכנים, בריטניה (אתר daily mail)

המחאה נגד ישראל ברחבי העולם בעקבות המבצע בעזה נמשכת, ובבריטניה הפכו ההפגנות להתפרעויות שכוונו נגד סניף של רשת המרכולים הענקית "טסקו". כ-100 מפגינים פרו פלסטינים פרצו אתמול (שבת) למרכול בעיר ברמינגהם וגרמו נזקים, כי לטענתם נמכרים שם מוצרים ישראליים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילה התאספו המפגינים מחוץ לסניף ואז נכנסו פנימה והחלו להעיף מוצרים מהמדפים ולקרוא קריאות שהותירו את הקונים ואת הצוות במקום המומים. על פי הדיווח בעיתון "דיילי מייל", תוך זמן קצר הגיעו למקום כ-20 שוטרים שניסו להשליט סדר בזמן שעשרות מוצרים היו פזורים על רצפת המרכול.

מהמשטרה המקומית נמסר כי מאוחר יותר נעצר אדם אחד שנחשד בתקיפת שוטר, ושניים נוספים לוו על ידי השוטרים החוצה משטח המרכול.

100 מפגינים נעצרו במרכול (אתר daily mail)

לאחר האירוע, לקוחות המרכול ההמומים חלקו חוויות זה עם זה ברשתות החברתיות. אחד הצרכנים שהיה במקום בזמן שפרצו לשם המפגינים הפרו פלסטינים סיפר: "עמדתי בדיוק ליד הקופה וראיתי כיצד הם נכנסו", תיאר. "הם פשוט נכנסו באלימות ובצעקות והחלו להעיף מוצרים לכל עבר. ראיתי את השוטרים מנסים לעצור אותם, אבל אני כבר הצלחתי לברוח משם".

לקוח אחר שחזר: "המפגינים החזיקו בידיהם דגלים וקראו להפסיק מיידית כל מסחר עם חברות בישראל". גולשים אחרים תמכו בדבריו ואף ציינו כי המפגינים שפרצו לסניף המרכול "נהגו בטיפשות" וב"אופן בלתי ראוי".

20 אלף איש הפגינו בלונדון

לפני כשבוע הפגינו כ-20 אלף איש נגד ישראל בלונדון וקראו לסיום הסכסוך ברצועת עזה. רבבות המפגינים יצאו מרחוב אוקספורד בעיר לכיוון הייד פארק, כשהם חולפים בדרכם על פני השגרירות האמריקנית. בנוסף לדרישה להפסיק את התקיפות הישראליות בעזה קראו ההמונים לממשל הבריטי לעצור את מכירת הנשק לישראל.

בתמונה שפרסם ברשת החברתית טוויטר עיתונאי רשת ה-BBC פטריק בודנהאם, שצולמה מגג בניין מערכת הטלוויזיה, ניתן לראות את המוני המפגינים המצטופפים ברחוב הצר ומוחים נגד ישראל ופעילות צה"ל.

"המסר שאנחנו רוצים להעביר לממשל הוא שיש לעצור את המסחר בין בריטניה לישראל, שמוערך בשווי של 8 מיליארד פאונד - לאור ההתנהלות של ישראל ברצועה", אמר אחד ממארגני ההפגנה.

"אנחנו דורשים מהפרלמנט הבריטי להתכנס למרות הפגרה, ודורשים מראש הממשלה להסביר במדויק אילו צעדים יינקטו בכדי לרסן את ישראל ולהגן על אזרחי רצועת עזה", הוסיף.