יום הסידורים הסתיים בסיכול שוד: מנקה החלונות השתלט על שודד

אף אחד מאיתנו לא אוהב את יום הסידורים השבועי בבנק, במיוחד אם הוא צפוי להסתיים בשוד. ג'יימס ראולי מלונדון קיווה שהביקור שלו בסניף המקומי יהיה מהיר ונטול תסכולים, אך שודד שפרץ לפתע למקום שינה את תכניותיו. ג'יימס לא התרגש, הבריח את החמוש מהמקום ואז גם רדף אחריו. "ידעתי מה עומד לקרות ולא היה לי כוח לזה"

כשג'יימס ראולי מלונדון יצא לעוד יום של סידורים בסניף הבנק שלו, הוא לא חשב שבסיומו הוא יזכה לאות גבורה מהשריף המקומי על סיוע בלכידתו של לא פחות משודד בנק חמוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראולי, המתפרנס מניקיון חלונות, הגיע אתמול (ג') לסניף הבנק שלו שברובע קולדסון כדי למשוך כסף לצורך תשלום החשבונות החודשיים, כשלפתע פרץ למקום אלמוני חבוש קסדה כשאקדח בידו. "הגעתי לבנק במצב רוח לא מדהים במיוחד, ופתאום הבחור הזה נכנס והתחיל לנופף באקדח מול הפנים שלי", סיפר ראולי. "חשבתי לעצמי 'אוי, הנה זה מתחיל', ופשוט לא היה לי כוח לזה".

בתיעוד מצלמות האבטחה של הבנק, נראה ראולי כשהוא מביט באדישות מוחלטת בשודד, שמהר מאוד החל לגלות סימני לחץ לנוכח קור הרוח שגילה הבחור הצעיר שעמד מולו. ראולי, שלא השתכנע מההצגה הדרמטית, הבחין כי האקדח שבו מחזיק השודד האלמוני אינו אלא נשק צעצוע וייעץ לו לעזוב את המקום.

פרס לאזרח

"מיד אחרי שאמרתי לו שאני יודע שהוא מחזיק באקדח פלסטיק הוא נמלט מהמקום בריצה", סיפר. "בשלב הזה אמרתי לעצמי שאני לא יכול להניח לו פשוט לצאת מזה ככה סתם ויצאתי לרדוף אחריו".

רק אחרי שחצו רחוב שלם בריצה הצליח ראולי לשים את ידו על השודד ולנטרל אותו, עד להגעת כוחות המשטרה למקום.

בלשכת השריף המקומי ציינו לשבח את תפקודו האמיץ של ראולי, והחליטו להעניק לו פרס כספי של 1,200 אירו, מה שבטוח שיפר את מצב הרוח שלו.