כך אל קעידה מגייס פעילים מהמערב

כתב רשת CNN חדר למפקדת זרוע של ארגון הטרור אל קעידה בסוריה, כדי להבין כיצד מגויסים פעילים ממדינות המערב למלחמת האזרחים בסוריה. למרבה ההפתעה, קשר השנאה - מתחיל בציוץ בטוויטר

אם אזרח מערבי רוצה להיות לוחם אל קעידה בסוריה, ניצבת בפניו דרך לא פשוטה - והיא מתחילה בגלישה בטווויטר. צוות CNN הצליח להתגנב למפקדת אנשי הארגון האיסלאמי הקיצוני בסוריה, בעיר ראקה, שם לדעת המאמינים המוסלמים הקיצוניים מתנהלת חברה איסלאמית מופתית - נשים מתחבאות מאחורי וילונות שחורים, ילדים גדלים על פי בתי הספר האיסלאמיים והגברים מתכננים את "מלחמת הקודש" הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש לנו טיפול מיוחד למערביים",  סיפר ל-CNN אחד מאנשי אל קעידה. "אחד מהם שאל אותי (בטוויטר) אם הוא צריך להילחם במדינתו שלו, או להגיע לקרב בסוריה. אמרתי לו, 'אם אלוהים לא מטיל עליך משימת לוחם קודש בסוריה, אתה יכול לעורר מלחמה במדינה שלך'".

מצייצים טרור בטוויטר

סוריה, שגורמת לזוועות בשטחה בשלוש השנים האחרונות, מייצאת עכשיו את רוח השנאה לכל רחבי העולם. רבו סאלחה הוא דוגמה לסכנה הממשית. הוא האמריקני הראשון שמת בפעולת התאבדות בשטחה של סוריה, לאחר שגויס גם הוא בטוויטר.

"המפקדים שלי מפקחים על הכל , כל מה שאני אומר הוא באישור של המפקדים", הבהיר איש אל קעידה המופקד על גיוס הזרים. "אחד המגויסים התעניין לראות סרטון וידאו של הוצאה להורג, מגויס אחר שאל אם הוא יכול להתחתן עם נשים סוריות, שלוש או ארבע בנות".