אוקראינה: 20 בדלנים נהרגו בקרבות

משרד ההגנה בקייב דיווח כי מאות חמושים פרו רוסים הסתערו על שיירה של צבא אוקראינה במזרח המדינה. במקביל הודיעה רוסיה כי הכינה מסמך סודי המפרט צעדים בהם ינקטו במקרה של החרפת הסנקציות נגדה. מוקדם יותר היום אמר נשיא רוסיה פוטין כי יכבד את תוצאות הבחירות לנשיאות באוקראינה

אוקראינה: 20 בדלנים נהרגו בקרבות. ארכיון (רויטרס)

המשבר במזרח אוקראינה: כ-20 בדלנים פרו רוסים נהרגו בניסיון הסתערות על שיירה של צבא אוקראינה במזרח המדינה - כך דיווח משרד ההגנה בקייב. במקביל הודיעה רוסיה כי תסיג בימים הקרובים את כוחותיה מהגבול עם אוקראינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח של משרד ההגנה, כ-500 חמושים פרו רוסים פתחו באש לעבר שיירה צבאית בסמוך לעיירה רוביזנה במזרח המדינה. בתקרית אחרת במזרח המדינה נהרג הערב חייל אוקראיני.

במקביל הודיע בכיר בצבא הרוסי כי הכוחות שנפרשו בסמוך לגבות עם אוקראינה ישובו לבסיסי הקבע שלהם בתוך רוסיה בתוך מספר ימים. לדבריו, השבת הציוד המלא לבסיסים תארך כ-20 יום.

בדלנים פרו רוסים באוקראינה (רויטרס)

קודם לכן אמר היועץ הכלכלי הבכיר של נשיא רוסיה פוטין כי הקרמלין ניסח מסמך סודי ובו מפורטים צעדים שתנקוט מוסקבה במקרה של החרפת הסנקציות עליה. "המסמך נותר סודי מסיבות ברורות", אמר לסוכנות ידיעות רוסית.

פוטין: אכבד את תוצאות הבחירות באוקראינה 

מוקדם יותר היום התייחס הנשיא פוטין בהרחבה למשבר באוקראינה והזהיר כי המצב במדינה הידרדר לכדי מלחמת אזרחים. פוטין הדגיש כי בכוונתו לקבל את תוצאות הבחירות לנשיאות שייערכו באוקראינה ביום ראשון הקרוב.

יכבד את תוצאות הבחירות? פוטין (רויטרס)

הנשיא הרוסי הביע חשש ממפני האפשרות כי אוקראינה תצטרף לברית נאט"ו - דבר שעשוי להביא לשינוי מאזן הכוחות במזרח אירופה. "מחר אוקראינה עלולה להצטרף לנאט"ו ולמחרת ארצות הברית עשויה לפרוש שם מערכת להגנה מפני טילים", אמר.

בהתייחסו לסנקציות הכלכליות שהטילו ארצות הברית ומדינות אירופה על רוסיה, הודה פוטין כי העיצומים גבו מחיר כלכלי מארצו וכי הגישה של חברות רוסיות רבות לכספים הפכה מוגבלת. עם זאת, פוטין הזהיר כי הסנקציות "יפעלו כמו בומרנג נגד המערב".