קים לחייליו: "תתכוננו לעימות קרוב עם ארה"ב"

מנהיג קוריאה הצפונית ממשיך לשגר מסרים מאיימים לעבר המערב: בשיחה שערך עם חייליו היום, אמר להם כי עליהם להיערך ל"עימות קרוב עם ארה"ב". העיתוי לדברים אינו מקרי: נשיא ארה"ב, ברק אובמה, בדיוק סיים ביקור בקוריאה הדרומית שם הזהיר את פיונגיאנג מביצוע ניסוי גרעיני נוסף

האיומים יהפכו למעשים? קים ואובמה (רויטרס, AP)

האם בקרוב צפוי עימות בין קוריאה הצפונית לארצות הברית? כך לפחות טען היום (א') מנהיג המדינה המסוגרת, קים ג'ונג און, בשיחה עם חייליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיקטטור הפציר בחייליו הנאמנים "להיערך לעימות קרוב עם ארצות הברית" - כך על פי דיווחים בפיונגיאנג שצוטטו בסוכנויות הידיעות הזרות.

אלא שנראה שהעיתוי לדבריו של מנהיג העל של האומה הצפון-קוריאנית, כלל אינו מקרי - זאת מכיוון שנשיא ארה"ב, ברק אובמה, עורך בימים אלה ביקור במזרח הרחוק ובדיוק סיים ביקור בן יומיים אצל השכנה, קוריאה הדרומית.

על החיילים בפיונגיאנג להיערך למלחמה? (רויטרס)

במהלך ביקורו במדינה הזהיר אובמה את קים מפני ניסיון לערוך ניסוי גרעיני רביעי. "אם צפו קוריאה תעשה את הטעות הזו, זה יגרור תגובה קשה במיוחד מהקהילה הבינלאומית", איים הנשיא האמריקני. דבריו של קים מהיום, אם כן, נראים כתגובה מתגרה ולא מאוד הססנית של מנהיג מדינה שכבר ביצעה שלושה ניסויים גרעיניים קודם לכן.