דוח: פחות תקריות אנטישמיות בארה"ב, יותר תקיפות יהודים

751 תקריות אנטישמיות נרשמו ברחבי ארה"ב במהלך שנת 2013. בליגה נגד השמצה אומרים כי מדובר בירידה של 19% ביחס לשנה שעברה ובהמשך המגמה החיובית. מנגד חלה עלייה במספר תקיפות אלימות נגד יהודים

אנטישמיות בארה"ב, ארכיון (רויטרס)

נתונים שמפרסמים היום בליגה נגד השמצה מגלים כי בשנה החולפת חלה ירידה במספר התקריות האנטישמיות בארה"ב. יחד עם זאת, נרשמה עלייה במספר תקיפות של יהודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדוח השנתי, נרשמו 751 תקריות אנטישמיות ברחבי ארה"ב במהלך שנת 2013. מדובר, אומרים בליגה נגד השמצה, בירידה של 19% לעומת התקופה המקבילה בשנה קודם לכן.

יחד עם זאת, למרות הירידה הכוללת, בחלק ממדינות ארה"ב - קונטיקט, מישיגן, אוהיו וטקסס, חלה דווקא עלייה במספר התקריות. נוסף לכך, נרשם המשך למגמה הנמשכת מזה שנים רבות, לפיה המדינות שבהן דווח מספר התקריות הגבוה ביותר הן אלה בהן מתגוררות הקהילות היהודיות הגדולות ביותר. כמו כן, על אף ירידה במספר הכולל של התקריות לעומת השנה שעברה, מדינות ניו-יורק וקליפורניה המשיכו לעמוד בראש הרשימה.

בנוסף מדגישים מחברי הדוח כי ניבטת מבעד למספרים מגמה שלילית ומדאיגה, והיא העלייה במספר תקיפות אלימות על רקע אנטישמי. הדוח כולל סך של 31 תקיפות על רקע אנטישמי של יהודים או של מי שנתפסו כיהודים במהלך שנת 2013, לעומת 17 מקרים בשנת 2012.

"יהודייה מלוכלכת"

בין היתר נרשמה תקיפת יהודי בן 24 חובש כיפה, מבלי שקדמה לה כל התגרות, על ידי ארבעה גברים בברוקלין, תקיפת ילדה בת 12 שקבוצת ילדות זרקה לעברה בקבוק ואחת מהן צעקה לעברה "יהודייה מלוכלכת", וכן תקיפה של יהודי בלוס אנג'לס שהוקף על ידי חמישה גברים חשודים שצעקו "הייל היטלר" לפני שהכו אותו.

"המספר הגבוה של תקיפות חזיתיות, פנים אל פנים, הוא תזכורת לכך, שעל אף הירידה הכוללת במספר התקריות, קיימת עדיין תת קבוצה של אמריקאים הנגועים באנטישמיות באופן עמוק וחשים נועזים מספיק כדי להפגין את הקנאות שלהם", אמר אברהם פוקסמן, מנכ"ל הליגה נגד השמצה.