ארדואן כפי שלא שמעתם מעולם: ראש ממשלת טורקיה בנאום צווחני

ראש ממשלת טורקיה נשא נאום בחירות מול אלפי תומכים שנדהמו לשמוע את מנהיג מפלגת הצדק והפיתוח - לא בגלל המסרים התקיפים, אלא בשל הקול הגבוה שיצא מפיו של המנהיג. צפו

ראש ממשלת טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן נאם היום (ה') מול אלפי בני אדם בהפגנת תמיכה שנערכה בחבל וואן הטורקי לקראת הבחירות הקרבות. הוא הצביע על ההישגים של ממשלתו ושל מפלגת הצדק והפיתוח (AKP) שבראשונה הוא עומד, אך דבר אחר לחלוטין גנב את תשומת הלב של ההמונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הנאום, המסרים אמנם היו מוכרים, אבל קולו של ארדואן, נשמע אחר לחלוטין. ראש ממשלת טורקיה שעובר בימים האחרונים מעצרת לעצרת נשמע כאילו שאף גז, כשהוא סובל מצרידות מסוכנת. על פי הדיווח בתקשורת הטורקית, בתחילה, הקהל התקשה להאמין למשמע אוזניו, וחלק מהנוכחים אף החלו לצחוק.

"הקול שלו מתחלף מבריטון לקול גבוהה מאוד", דיווח כתב CNN הטורקית. "ניתן לראות עד כמה הוא עובד קשה למען הבחירות האלה בקולו", אומרים במפלגה.

למרות ואולי בגלל הקול המוזר - הטלוויזיה הטורקית העבירה את הנאום בשידור חי ורבים מתושבי המדינה ישבו מול המסכים ולא הפסיקו לצחוק. "זה ארדואן כמו שלא שמענו אף פעם", זועקה הכותרת בהוראייט הטורקי.

"מה מפלגות האופוזיציה עשו למענכם תושבי וואן?", שאל ארדואן בקולו הגבוהה והבטיח בקול בלתי אמין כי מפלגתו תבנה בתי חולים, אוניברסיטאות ושכונות חדשות. את ההבטחה הזו סביר להניח שהתושבים יזכרו היטב, בעיקר בשל הקול הצפצפני של הדובר. "אני מנסה לדבר אתכם על שלום, על דמוקרטיה, על אחוות אחים", הוא אמר ודבריו קיבלו משמעות נוספת.