קרי: "שיקול הדעת של נתניהו מוטעה"

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי תקף את שיקול דעתו של רה"מ הממשלה בנימין נתניהו לאחר שאמר כי מעצמות המערב נכנעו ללחץ האירני. "ייתכן ששיקול הדעת שלו מוטעה, הוא תמך בפלישה לעירק וכולנו יודעים מה היו ההשלכות", אמר

"שיקול הדעת שלו מוטעה" (רויטרס)

סערת הנאום בקונגרס נמשכת: המחלוקת בין ירושלים לוושינגטון בנושא הגרעין האירני הופכת לעימות חזיתי ואישי בין ראש הממשלה נתניהו למזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי. קרי הגיב אתמול לדברי נתניהו שטען כי מעצמות המערב נכנעו ללחץ האירני והן מוכנות לאפשר לרפובליקה האסלאמית לשמר את היכולת להפיק בעתיד נשק גרעיני."ייתכן ששיקול הדעת שלו מוטעה", אמר. "הוא תמך בפלישה לעירק, וכולנו יודעים מה היו ההשלכות שלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההערה העוקצנית הגיעה בעת שנאם קרי אמש (רביעי) בוועדה לענייני חוץ של בית הנבחרים. במהלך הועידה ציין אחד מנבחריה כי הגעתו של נתניהו לנאום בפני הקונגרס היא ראייה לחולשתו של הסכם הגרעין המתהווה מול אירן.

"ישראל בטוחה היום הרבה יותר מבעבר בזכות הזמן שההסכם הוסיף לעצירתה הסופית של תכנית הגרעין", המשיך קרי. "התנגדותו של ראש הממשלה מוטעית".

הערותיו של מזכיר המדינה הן אינדיקציה נוספת לקרע המעמיק ביחסי ארה"ב ישראל. אתמול (רביעי) דווח עי היועצת לביטחון לאומי של נשיא ארה"ב ברק אובמה, סוזן רייס, תקפה את התנהלותו של ראש הממשלה נתניהו והגדירה אותה הרסנית.