אוקראינה: כך ייעשה למנהל הטלוויזיה שהעז לשדר את נאום פוטין

אנשי מפלגת הימין האוקראינית "סבובודה" מאוד לא אהבו את העובדה שהטלוויזיה הלאומית במדינה שידרה את הטקס הרשמי שבו פוטין סיפח את חצי האי קרים לרוסיה. מספר חברי פרלמנט מהמפלגה הגיעו למשרדו של מנכ"ל הטלוויזיה, הכו אותו ואילצו אותו לחתום על מכתב התפטרות. כך זה נראה

בעיצומו של המשבר שמסעיר את העולם כולו, כשמוסקבה וקייב נאבקות על חצי האי קרים, שידרה הטלוויזיה הלאומית באוקראינה את אירוע חתימת סיפוח קרים על ידי נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. כמה חברי פרלמנט מתנועת הימין האוקראינית "סבובודה", חשבו שזה מעשה שלא ייעשה והגיעו למשרדו של אלכסנדר פנטלימונוב, מנכ"ל רשות השידור האוקראינית. חברי הפרלמנט אילצו אותו - בכוח - לחתום על מכתב שבו הוא מודיע שהוא מתפטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי תיעוד האירוע, חברי הפרלמנט הטיחו בפנטלימונוב האשמות קשות. "למה שידרת את פוטין?", צעקו המחוקקים. "אתה נאמן למשטר הרוסי?, אתה אוקראיני?". אחרי כמה דקות של שיחה טעונה מאוד, אנשי "סבובודה" גררו את המנכ"ל לעבר שולחן משרדו, והחלו לחבוט בו בכל הגוף. "זו זכות הציבור לדעת", התגונן פנטלימונוב. "אוקראינים מתים בידיהם של הכובשים הרוסיים", השיב לו אחד מחברי הפרלמנט. אחר נשמע צועק לעברו: "אתה זבל מוסקבאי". לאחר מכן, הניחו מולו דף והכריחו אותו לחתום על מכתב התפטרותו.

למרבה האירוניה, אחד מהבריונים הוא סגן יו"ר הוועדה האוקראינית לחופש הדיבור, והוא גם זה שצילם את האירוע בטלפון הנייד שלו. ראש ממשלת אוקראינה גינה את התקרית ואמר ש"היא לא מתאימה לחברה דמוקרטית".

בעבר, הערוץ הממלכתי באוקראינה זוהה עם ממשלו של ינוקוביץ', אך היום הוא נמצא תחת איום של מפלגת "סבובודה" הקיצונית - מפלגה שמחזיקה 40 חברים בפרלמנט בקייב. חלק מחבריה יוצאים תכופות למתקפות על יו"ר השידור הציבורי במדינה.