אירן מציגה: כך נתקוף את ישראל ב"יום הדין"

כיכר המדינה, מגדלי עזריאלי, נתב"ג, ובתי הזיקוק – כולם תחת טילים בסרטון המציג תרחיש לתגובה אירנית, במידה שישראל תחליט לתקוף. צפו בתרחיש האימים מבית היוצר של הרפובליקה האסלאמית

פצועים, מטח טילים והרס רב: רשת טלוויזיה אירנית שידרה סרטון בו מציגה הרפובליקה האיסלאמית תרחיש אימים לתגובה - במקרה שתעמוד בפני תקיפה ישראלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סרטון האנימציה ששודר באירן מבקש לתאר כיצד תתקוף אירן מטרות אסטרטגיות ואזרחיות בלב לבה של המדינה. בסרט שזכה לכינוי "הסיוט של אוכלי הפגרים", ניתן לראות כיצד האירנים מתכננים להפציץ מספר רב מטרות ישראליות בזו אחר זו.

שברקע קולות האזעקה ופיצוצי הפגזים, מאיימים האירנים כי ייתקפו מטרות שונות בטילים ובמטוסים ללא טייס, גם במרכז תל אביב. בין המטרות הצבאיות ניתן למנות: אתרי שיגור טילים, בסיסים צבאיים וכן את בניין המטה הכללי בקריה בתל אביב.

לצד המתקנים הצבאיים, באירן מאיימים גם בפגיעה במטרות אסטרטגיות ואזרחיות. בסרטון נראה טיל הפוגע בנמל התעופה בן גוריון, בבתי הזיקוק בחיפה וגם בנמל בעיר. בהמשך האירנים מציגים פגיעה בלב תל אביב - במגדלי עזריאלי, ואפילו בטכניון ומבטיחים עשרות פצועים והרוגים.

"ישראל תקלל את היום שתתקוף"

"הסיוט של אוכלי הפגרים" שודר באירן, כשברקע מתנהל משא ומתן בינה לבין המעצמות בנוגע לפיקוח על תכנית הגרעין שלה. אלא שבזמן שהאירנים מציגים מתקפת חיוכים מול מנהיגי העולם, הם אינם נמנעים מלשגר איומים - בעיקר לעבר ישראל.

לפני כשבועיים, זמן קצר לאחר נאומו המפויס בדאבוס, החריף נשיא אירן חסן רוחאני את הטון ושלח איום ישיר. "אם ישראל תבצע פעולה כה מטורפת ותתקוף, התגובה שלנו תגרום לה לקלל את היום שזה קרה", אמר בריאיון ל-CNN.

"ישראל לא תעשה את זה", אמר רוחאני בחיוך, לאחר שנשאל מה תהיה תגובת אירן במקרה של תקיפה צבאית ישראלית נגד מתקני הגרעין של ארצו. "ישראל יודעת טוב מאוד מה תהיה תגובתה של אירן ומכירה היטב את יכולותינו. מדובר בסיסמאות ריקות מתוכן, ישראל לא יכולה לעשות זאת".

רוחאני התייחס גם לאפשרות של כינון יחסי ידידות עם ארצות הברית, אותה כינה בעבר "השטן הגדול" והבהיר כי "זה תלוי בארצות הברית, לא באירן". 

הנשיא האירני הדגיש שוב כי לארצו אין כוונה לוותר על תכנית הגרעין שלה, וחזר על הטענה לפיה התכנית מיועדת לצורכי שלום וכי ארצו שואפת לכינון דמוקרטיה ברחבי המזרח התיכון.