האב ביקש להנציח את זכר בנו - וריגש את מייסד פייסבוק

סרטון הסיכום הזה לא הותיר עין אחת יבשה - אפילו לא את אלה של מארק צוקרברג: אב מאוסטרליה שבנו מת בפתאומיות לפני כשנתיים, ביקש לפתוח את חשבון הפייסבוק שלו מחדש - זאת על מנת ליצור עבורו את אותו סרטון שיסכם את הרגעים הגדולים של חייו. האב העלה את הבקשה לרשת - וקיבל שיחה ממארק צוקרברג

ג'סי ברלין בסרטון הסיכום בפייסבוק (פייסבוק)

בקשתו של האב האבל ריגשה את מייסד פייסבוק: בימים אלה, כשהרשת החברתית פייסבוק חוגגת 10 שנים, דף החדשות בפרופיל של כל אחד מאיתנו מוצף בסרטוני סיכום של פעילות החברים שלנו מאז התחברו לרשת - אולי אפילו רבים ומייגעים מדי. אלא שסרטון אחד מבין מאות מיליונים, הצליח לרגש את החבר מספר אחת בפייסבוק - המייסד מארק צוקרברג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 ג'סי, בנו של אזרח אוסטרלי בשם ג'ון ברלין, מת באופן פתאומי לפני כשנתיים. לאביו וליתר בני משפחתו, שאספו במהלך השנתיים שחלפו כל זיכרון ממנו, לא הייתה גישה לעמוד הפייסבוק שהפעיל בימי חייו.

הסרטון בו ביקש האב מפייסבוק לסייע - ולפרסם את הסרטון

ברלין הבחין בימים האחרונים שחברים רבים בפייסבוק מסכמים 10 שנות פעילות על ידי הפעלת סרטון סיכום מיוחד ומרגש שמאגד את הרגעים הגדולים שלהם מהעשור החולף, והחליט שהוא רוצה שגם הסרטון של הבן שלו, שחשבונו נסגר לאחר מותו, יהיה אחד מהם.

בפנייה נרגשת שהקליט והעלה ליוטיוב, התחנן האב בפני מנהלי פייסבוק שיאפשרו לו גישה לקליפ הסיכום של בנו המת בחשבונו שנסגר. "כל מה שאנחנו רוצים הוא רק לראות את הסרטון שמסכם את הרגעים הגדולים בחייו של בננו", אמר האב בסרטון. "לא מעניינת אותנו גישה לחשבון שלו, אלא רק צפייה בסרטון הקצרצר", סיפר ברלין בעצב.

צוקרברג צלצל ואמר: "נאפשר לך לצפות בסרטון של ג'סי"

התרגש - ונענה לבקשה. צוקרברג (רויטרס)
הפנייה המרגשת שהועלתה לרשת ביום רביעי האחרון, הפכה ויראלית - והגיעה עד למחשבו האישי של מייסד הרשת החברתית, מארק צוקרברג. אתמול, האב הנרגש הופתע לקבל שיחת טלפון ממנו. "הוא אמר שבגלל קטע הוידאו שהעליתי, פייסבוק רוצה לעזור לי - ולאפשר לי גישה לסרטון של ג'סי", סיפר ברלין.

"סרטון הסיכום" של ג'סי ברלין

לאחר השיחה המרגשת, זכו האב ג'ון, רעייתו ושני ילדיהם לצפות בסרטון המרגש של ג'סי, באורך של דקה ושתי שניות. סרטון שמסכם את הרגעים הגדולים בחייו כפי שתועדו בפייסבוק, בו נראה ג'סי כשהוא מנגן בגיטרה שכל כך אהב.  המשפחה התרגשה מאוד מהמחווה והודתה לצוות פייסבוק מכל הלב על 62 השניות שהנציחו מעל דפי הרשת את ג'סי האהוב.

"כשמספר האנשים המשתמשים בשירות שלנו כה גדול, זה קשה מאוד להיענות לבקשתו של אדם יחיד", נכתב בהצהרה רשמית מטעם פייסבוק. "אבל הסיפור המרגש של ג'ון והצורה שבה הוא ביקש לפרסם את הסרטון ריגשו אותנו מאוד - ולכן החלטנו לפעול ולסייע לו", נמסר בנוסף.