בגיל 88: נאצי לשעבר מואשם בטבח בצרפת

ב-10 ביוני 1944 נרצחו בכפר אורדור-סור-גלאן שבמרכז צרפת מאות גברים, נשים וילדים, באחד ממעשי הטבח המזעזעים ביותר שבוצעו על ידי חיילי האס.אס. 69 שנים אחרי האירוע, הואשם בגרמניה וורנר ס., אז חייל ביחידת "דר פיהרר", במעורבות באירוע

הכפר אוראדור-סור-גלאן (חדשות 2)

אזרח גרמניה בן 88, לשעבר חייל בכוחות האס.אס, הואשם במעורבות באחד ממעשי הטבח הידועים לשמצה במהלך מלחמת העולם השנייה, שהתרחש בשנת 1944 בכפר אורדור-סור-גלאן במרכז צרפת. 642 בני אדם נרצחו אז, מהם 205 ילדים ו-247 נשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הטבח הובלו רבים מהנרצחים אל כנסייה מקומית, שאליה הושלכו רימוני יד בטרם הועלה המבנה באש. על פי התביעה, האיש, וורנר ס, ששם משפחתו לא צוין בשל חוקי הגנת הפרטיות הגרמניים - הואשם באחריות לרצח של 25 בני אדם ובסיוע לרצח של כמה מאות אחרים.

פרקליטו של האיש, עורך הדין ריינר פוהלן, סיפר לסוכנות הידיעות AP שמרשו אינו מכחיש את עצם היותו בכפר באותה העת, אך הוא טוען בתוקף שלא ירה אף לא ירייה אחת ודחה מכל וכל את הטענות הקושרות אותו אל הרצח.

הטבח באורדור-סור-גלאן אירע על רקע פעילותה של המחתרת הצרפתית באזור. בליל 10 ביוני באותה שנה, נכנסו חיילי יחידת "דר פיהרר" של האס.אס בפיקודו של אדולף דיקמן אל הכפר, ותקפו את תושבי המקום.

ייתכן כי מעשי הרצח המזעזעים בוצעו בתגובה על מארב של המחתרת הצרפתית נגד חיילים גרמנים קודם לאירוע. לאחר שהכפר כולו עלה באש, עזבו חיילי האס.אס את המקום. רק תושבים בודדים הצליחו להימלט.