מרהיב: האסטרונאוטים יצאו להליכת חלל

חודשים ספורים לאחר שתקלה כמעט גרמה לאסטרונאוט איטלקי לטבוע ממים שדלפו לקסדתו, יצאו שני אסטרונאוטים אמריקניים להליכת חלל במטרה לתקן תקלה במערכת הקירור של תחנת החלל הבינלואמית

יוצאים לחלל החיצון (רויטרס)

לא רק ג'ורג' קלוני וסנדרה בולוק: שני אסטרונאוטים של נאס"א, סוכנות החלל האמריקנית, לבשו היום (ש') את החליפה המיוחדת שהותאמה להם ויצאו להליכת חלל - יציאה מחוץ לתחנת החלל הבינלאומית שבה הם שוהים, וזאת על מנת להתחיל במרתון שיימשך שלושה ימים לתיקון חלק חיצוני במערכת הקירור של התחנה. את הליכת החלל העברנו בשידור ישיר בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בהליכת החלל הראשונה שמשודרת על ידי הטלוויזיה הרשמית של סוכנות החלל האמריקנית, מאז חודש יולי האחרון, כשקסדה שלבש האסטרונאוט האיטלקי לוקה פרמיטאנו החלה להתמלא במים, סיטואציה שגרמה לבהלה רבה בקרב צוות המדענים שעקבו מקרוב אחר התהליך, משום שהוא עלול היה לטבוע.

מתארגנים ליציאה, היום (רויטרס)

על מנת להימנע מתקרית דומה, הותאמה הקסדה עבור שני האסטרונאוטים שיצאו למשימה, ריק מסטרצ'ינו ומייק הופקינס. השניים צוידו בשונרקל מיוחד הנמצא בתוך הקסדה שלהם, ונועד למנוע אפשרות של טביעה במקרה של דליפת מים. "זה יום פשוט מדהים", אמרו השניים זמן קצר לאחר שיצאו מהתחנה הבינלאומית. "הנוף פשוט אדיר".

בשבוע שעבר התרחשה תקלה במערכת הקירור של החללית, דבר שגרם לאסטרונאוטים להפסיק באופן מיידי מספר מהניסויים המדעיים שאותם הם מבצעים. בנאס"א לא ששים להוציא את אנשיהם לחלל בשל הסכנה בגלומה בכך, אך במקרה זה לא הייתה ברירה אחרת. בסוכנות מדגישים כי לששת אנשי הצוות לא נשקפת סכנה בעקבות התקלה, אך כי לא ניתן לקרר את שלוש המעבדות העיקריות שבתחנה, שעלותה מוערכת במיליארדי דולרים.