הסוף העצוב של הלוויתנים בניו זילנד: למעלה מ-100 נתקעו על החוף ומתו

יותר מ-200 לוויתנים שעלו לחוף בצפון האי הדרומי של ניו זילנד נתקעו - ללא יכולת לחזור לים. כתוצאה מכך, מתו יותר מ-100 מהם - והאחרים נאבקים לחזור למים, בסיוע של מתנדבים שהגיעו למקום. מדובר בתופעה המתרחשת מדי פעם, בה עולות להקות שלמות של היונקים הימיים אל החוף - ולא מצליחים לחזור למים

הסוף העצוב של הלוויתנים: למעלה מ-200 לווייתנים נמצאו היום (שבת) על החוף בקצה הצפוני של האי הדרומי של ניו זילנד, לאחר שעלו לחוף - ולא הצליחו לשוב בחזרה אל המים. כמאה לווייתנים מתוך הרבים שנמצאו סמוך לחוף, נמצאו מתים. עשרות מתנדבים שהגיעו למקום, פעלו לשמור על הלווייתנים שעוד נותרו בחיים - והרטיבו את גופם, כדי למנוע מהם מצב בו לא יוכלו לתפקד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשתות התקשורת במדינה מגדירות את המוות ההמוני הזה של הלווייתנים כאירוע החמור ביותר שאירע באזור ב-15 השנה האחרונות. "זה קורע לב לראות אותם חסרי אונים על החוף, נאבקים לחזור אל המים", סיפר אחד המתנדבים. "אנחנו עושים כמיטב יכולתנו כדי לעזור להם".

הלוייתנים עלו לחוף על מנת 'לשים קץ לחייהם'?

מדובר בתופעה הנקראת "החפת לוויתנים", שבמסגרתה היונקים הימיים הענקיים עולים בהמוניהם מהים אל החוף מפעם לפעם - ככל הנראה עקב רעשים תת ימיים הפוגעים בחוש הניווט שלהם או עקב זיהומים. ישנם חוקרים שאף טוענים כי ייתכן ומדובר גם בניסיון 'התאבדות' מרצון של הלווייתנים עקב סבל ומחלות שונות שלקו בהן.

מנסים להציל את הלוויתנים (רויטרס)

המתנדבים שהגיעו לחוף המדובר בניו זילנד ינסו "להציף" בחזרה את הלווייתנים אל הים בשעות הגאות. רבים מהם חוששים כי המשימה המורכבת עלולה לקחת ימים, זאת עקב משקל העצום של היונקים הימיים.