שיבושים בהמראות בכל רחבי אנגליה

60 טיסות נדחו או בוטלו בנמל התעופה הית'רו ועוד טיסות רבות בוטלו בכ-10 שדות תעופה נוספים ברחבי אנגליה. הסיבה: תקלה במערכת הטכנית של שירותי התעופה הלאומיים במדינה. "מהנדסים עובדים כדי לתקן את הבעיה בהקדם האפשרי", נמסר

אלפי נוסעים עוכבו. ארכיון (רויטרס)

אלפי נוסעים עוכבו היום (שבת) בנמלי תעופה גדולים ברחבי אנגליה, בגלל בעיה טכנית במרכז בקרת התנועה האווירית במדינה. השיבושים אירעו אף בנמל התעופה הידוע בלונדון "הית'רו", שם בוטלו 60 טיסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ישנם נוסעים שטיסותיהם עוכבו בין שעה לשעתיים בממוצע, אך ישנן גם טיסות שנדחו ועדיין לא נקבע להן מועד חלופי. חלקן צפויות לצאת רק בהמשך היום אחר הצהרים.

משירותי התעופה הלאומיים של המדינה נמסר שהבעיה החלה כאשר מערכת ההפעלה הלילית לא הצליחה לעבור למצב יום, כפי שהייתה אמורה לעשות. "בלילה, כששקט, אנחנו יכולים לשלב גזרות במרחב האווירי. בשעות היום, כשהעומס חוזר, אנחנו חייבים לפצל שוב את הגזרות", הסבירו.

"נתקלנו בבעיה טכנית בשעות המוקדמות של הבוקר כשלא הצלחנו לפצל את הגזרות, ולכן לא יכולנו לאפשר למטוסים לצאת", המשיכו. בשירותי התעופה הלאומיים עדיין לא יודעים לאמוד מתי השירות הרגיל יתחדש. "מהנדסים עובדים כדי לתקן את הבעיה בהקדם האפשרי", הבהירו.

העיכובים חלו גם בשדות התעופה באדינבורו, מנצ'סטר, ברמינגהם, סאות'המפטון, לוטון, לונדון סיטי, ניוקאסל, אקסטר ובורנמות', סטאנסטד. בכדי לברר פרטים אודות שיבושי הטיסות, הנוסעים מתבקשים ליצור קשר עם חברות התעופה האמורות להטיס אותם.